• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

eskisehir staj yardım

bilal26

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Temçev Mühendislik
eskisehirde staj icin basvurulacak yeleri stajyer alan yerleri bilmiyorum kon hakkında bilgisi olan birinden yardım bekliyorum

ben Eskişehirliyim. Eskişehir 1.Hava İkmal bakım onarım komutanlığı askeri uçak fabrikasında yapabilirsin.( tanıdık birini bulursan daha iyi olur birde 3 ay güvenlik soruşturmasından geçiyorsun)
ESKİ olabilir.
Eskişehir Kalabak suyunda yapabilirsin.
Eskişehir atıksu arıtma tesisinde olabilir Alpu yolunda olan birde organizede yeni açıldı orada yapabilirsin.
Eskişehir den Kırka'ya giden yolda tıbbi atık depolama tesisi yapılmakta orada yapabilirmisin bilmiyorum henüz alt sızdırmazlık sistemleri yapılıyor sanırım ama gezebilirsin istersen.
Eskişehir içme ve kullanma suyu tesisi var Kütahya ya doğru giderken orada yapabilirsin ben hepsinde yaptım gayet güzel öğrenirsin.

Merhaba laboratuar stajı olarak bende geçen sene ESKİ Atıksu Arıtma Tesisinde yapmıştım..Hava İkmalde hangi alanda staj yapmıstınız peki onu ögrenebilir miyim Hazel Hanım..yani bide bizi ilgilendiren hangi bölümleri var..

@Reddd_26

1.Hava İ.de çevre müh.ile sınırlı staj imkanı var ana kimya lab. da çevre analizleri yapılmakta ayrıca küçük arıtım odalarıda var şöyle açıklayayım orada atık yağ analizleri yapılıyor yada şimdi orada uçaklar boyanıyor sökülüp takılıyor vs oradan akan sular hat üzerinde toplanıp ön arıtmadan geçiyor. Kalite güvence lab. içerisindeki da Çevre lab.da ayrıca baca gazı ölçüm cihazlarıda var ben ordayken yangın çıktı gerçi bizim girişimize izin vermediler ama o cihazıda görebilirsin her yerde yok pahalı olduğu için.
yine gürültü ölçümleri yapılıyor. su ve atık su analizleride yapılmakta. aklına gelebilecek cihazlar mevcut, atomik absorbsiyon, karbon kükürt analiz , ICP, SEM( elektron mikroskobu) ,AKM, Anilin point, buzlanma testleri, iletkenlik testleri, yağ hidrolik analizleri, metal analizleri, vs yapılmaktadır.
çevresel boyut etkilendirme,( 1. Hava İkmal komutanlığının çevreye etkileri )
çevre yönetim sistemleri var.
imalat müdürlüğü atık su arıtım tesisi var ( tesis dediği kapalı odalar ) vs vs bütün bunlarla ilgili staj yapabilirsin.

yazmayı unutmuşum bir de İller Bankasında yapabilirsin oradada alt yapı olarak atık su kanalizasyon projesi falan yapılıyor.

merhaba ben 2.sınıf öğrencisiyim lab stajım var bu yıl ve yapmak istiyorum nerelerde yapmam iyi olur ve başvuru tarihleri ne zaman
@Reddd_26
merhaba bende bu yıl lab stajımı eski atıksu arıtma tesisinde yapmayı düşünüyorum da öğrenme açısından verim alabildiniz mi ?