Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir'e yapay deniz!

Konu, 'ARŞİV' kısmında Yavuz Şimşek tarafından paylaşıldı.

 1. Yavuz Şimşek

  Yavuz Şimşek CMNet Üyesi

  eskisehir_deniz.jpg
  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plaj düzenlenen törenle hizmete açıldı. Gökmeydan Mahallesi'ndeki Kent Park içine yapılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plaj, Türkiye'nin ilkleri arasında yer alıyor.

  Yapay plaja özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Anadolu bozkırında yer alan Eskişehir'de yaptıkları yapay plajla, kent halkının deniz ve plaj özleminin giderileceğini söyledi. Büyükerşen, plajın suyunun temiz kaynaktan sağlandığını ve klorlanarak yüzmek için sağlıklı hale getirildiğini belirtti.

  Paris ve Viyana gibi içinden çok büyük nehirlerin geçtiği kentlerde de yapay plajların oluşturulduğunu kaydeden Büyükerşen, orada plajların suyunda yüzülmediğini sadece güneşlenildiğini söyledi. Büyükerşen, Eskişehir'deki yapay plajda yüzülebileceğini de vurgulayarak, "Herkesten tek isteğim buraların temiz tutulması. Kirletenleri de görürseniz mutlaka şikâyet edin. Burular sizin. Buraları yılardır iyi bakımını yaptığımız Porsuk çayı sayesinde kavuştuk" dedi.

  Yapılan konuşmanın ardından Anadolu Üniversitesi ve Sarar Spor Kulübü yüzücüleri açılış öncesinde olimpik yüzme havuzunda gösteri yaptı. Gösterinin ardından yapay plaj ve olimpik yüzme havuzu Büyükerşen ve katılımcılar tarafından açıldı. Açılış sonrasında tören alanına gelen yüzlerce çocuk kendini yapay plajın serin sularına bıraktı. Plaja, çocukların yanı sıra büyüklerinde girdiği görüldü. Çocuklar plajda yüzmenin tadını çıkarırken aileleri, açılan çadırların altında yapay deniz tadını çıkarmaya çalıştı. Bu arada, yapay plajın suyunun bulanık olması dikkat çekti.

  Eskişehir Otogarı karşısı Gökmeydan Mahallesi'ndeki Kent Park içine yapılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plajı, Türkiye'nin ilkleri arasında yer alıyor. Kenarından Porsuk çayının geçtiği yapay plaj, 350 metre uzunluğunda.


  Kaynak

  eskisehir_deniz.jpg
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...