Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evde oluşan tıbbi atıkların toplanması ? öneriniz nedir ?

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında semihsegmen tarafından paylaşıldı.

 1. semihsegmen

  semihsegmen CMNet Üyesi

  Evsel tıbbî atıkların toplanması öneriniz ?
   
 2. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Eczanelere bu sorumluluğun verilmesi, insanların da kendilerine en yakın eczaneye götürüp vermesi. Bana göre en mantıklısı bu ama uygulama sağlıklı olur mu bilmem.
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  İnsanlar daha evlerinde ambalaj atıklarını ayırma konusunda sıkıntı yaşıyor. Evsel nitelikli tıbbi atık miktarının da normal şartlarda çok düşük olduğu göz önüne alınırsa çok sağlıklı bir uygulama olmaz gibi geliyor bana.
   
  Tunç Bozkurt bunu beğendi.
 4. Fatih D.

  Fatih D. CMNet Üyesi

  Evdeki tıbbi atıklarınızın kaynakları ve günlük oluşma miktarları nelerdir?
   
 5. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  Evden çıkabilecek Tıbbi Atıklar çok fazla olmaz diye düşünüyorum. Aslında proje çok güzel ama uygulanabilirliği ne aşamada olur ne kadar dikkat edilir emin Değilim. Ambalaj atıkları ve bitkisel yap atıkları ile ilgili o kadar reklam ve eğitim Olmasına Karşı Alınan verim çok az. Inşallah toplumumuz her Atık için duyarlı olur. Çözüm ise mahallenin bağlı bulunduğu sağlık ocaklarına Atıkların verilmesi ile sonuç alınabilir.
   
  mervedağhan, Fatma Gül Es ve Ayse Gul bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...