• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Evde oluşan tıbbi atıkların toplanması ? öneriniz nedir ?

Eczanelere bu sorumluluğun verilmesi, insanların da kendilerine en yakın eczaneye götürüp vermesi. Bana göre en mantıklısı bu ama uygulama sağlıklı olur mu bilmem.

İnsanlar daha evlerinde ambalaj atıklarını ayırma konusunda sıkıntı yaşıyor. Evsel nitelikli tıbbi atık miktarının da normal şartlarda çok düşük olduğu göz önüne alınırsa çok sağlıklı bir uygulama olmaz gibi geliyor bana.

Evdeki tıbbi atıklarınızın kaynakları ve günlük oluşma miktarları nelerdir?

Evden çıkabilecek Tıbbi Atıklar çok fazla olmaz diye düşünüyorum. Aslında proje çok güzel ama uygulanabilirliği ne aşamada olur ne kadar dikkat edilir emin Değilim. Ambalaj atıkları ve bitkisel yap atıkları ile ilgili o kadar reklam ve eğitim Olmasına Karşı Alınan verim çok az. Inşallah toplumumuz her Atık için duyarlı olur. Çözüm ise mahallenin bağlı bulunduğu sağlık ocaklarına Atıkların verilmesi ile sonuç alınabilir.