Evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi deşarj izni

Kayıt
26 Haziran 2009
Mesajlar
63
Beğeniler
6
Şehir
KARABÜK
#1
Arkadaslar belediyenin işlettiği evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi için deşarj iznine başvuruyorum. Bakanlığın yazılım portalından giriş yaptığımda ilgili yönetmeliklere uyulması için taahütname istiyor. Bununla daha önceden karşılaşan var mı?
 
Kayıt
1 Kasım 2011
Mesajlar
17
Beğeniler
10
Şehir
ANTALYA
#2
Bizim kurumda, taahhütname demek protokol demek...yani altyapı yönetim kurumlarının deşarj standartlarına uyulması için yaptığı deşarj izin belgesi, protokol artık adı ne olursa...
 
Kayıt
26 Haziran 2009
Mesajlar
63
Beğeniler
6
Şehir
KARABÜK
#4
hmm ama sanırım ben yukarıda yanlıs ızah ettım yada yanlıs anladınız ben beledıyede calısıyorum. cevre ıznı portalından desarj ızın basvuru yapıyorum bana ılgılı yonetmelıklere uyulacagına daır ve ayrıca 5 sene ıcınde tesıste bır degısıklık yapılmayacagına daır beledıye baskanın noter onaylı taahutnamesı eksık dıye eksık ewrak bıldırımınde bulunmuslar.ayrıca bu sayede arıtma tesıslerını ısletılmesıyle ılgılenen arkadaslarım war sa baglantı kalıte kontrol belgesı verımı ve atıksuların kanalızasyon sistemıne verılmesı ıle ılgılı kendı beledıyesınde uygulanan işlemler nelerdır?bunuda sormus olayım.
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
248
#5
"bakanlığın yazılım portalı"nın ne olduğunu anlamadan geçmişim, yanlışlık daha çok bende sanırım.. kafa karıştırmasın sileyim yazdıklarımı madem.