• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Excel tablosundan autocadde hidrolik profil çizdirme

Yusuf Keskin

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar

Kanalizasyon hatları için excelde yaptığımız hesap tablosundan autocadde hidrolik profili otomatik olarak çıkarma şansımız varmı veya hidrolik profili non-manuel çıkarma yöntemi nedir.

Teşekkür ederim

lisp benim arşivimde var ekleyeceğim.
Açıklamaları yapıyorum
Bu kod nazım kocamaz ait olup excelvba forumunda paylaşılmıştır.(excel vba sitesi bana çok şey öğretmiştir.)
Paylaşılan dosyanın telif hakkı hakkında excelvba sitesi kuralları
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
31 nolu kural
31.Herhangi bir okur tarafından, bu forumda paylaşılan veya oluşturulan çözümler veya kod örnekleri, referans verilmeden excelvba forumu haricindeki ticari amaç gütmeyen herhangi bir platformlarda paylaşılabilir, yeniden düzenlenerek yayınlanabilir. Ancak forumdaki herhangi bir kod veya yazının herhangi basılı kitap veya medyada yer alması ExcelVba yönetiminin iznine bağlıdır. Mesaj yazanlar ve okurlar bunu kabul etmiş sayılıp, yazarlar hiç kimseden telif hakkı ve benzeri bir hak talep edemezler.
diğer lispleride paylaşıyorum

Ekli dosyalar

• profil.rar
    28.5 KB · Görüntüleme: 355
yani 15 dakika düzenleme süresi olur mu?
not :arayıp bulmak lazım
lisp benim arşivimde var ekleyeceğim.
Açıklamaları yapıyorum
Bu kod nazım kocamaz ait olup excelvba forumunda paylaşılmıştır.(excel vba sitesi bana çok şey öğretmiştir.)
Paylaşılan dosyanın telif hakkı hakkında excelvba sitesi kuralları
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
31 nolu kural
31.Herhangi bir okur tarafından, bu forumda paylaşılan veya oluşturulan çözümler veya kod örnekleri, referans verilmeden excelvba forumu haricindeki ticari amaç gütmeyen herhangi bir platformlarda paylaşılabilir, yeniden düzenlenerek yayınlanabilir. Ancak forumdaki herhangi bir kod veya yazının herhangi basılı kitap veya medyada yer alması ExcelVba yönetiminin iznine bağlıdır. Mesaj yazanlar ve okurlar bunu kabul etmiş sayılıp, yazarlar hiç kimseden telif hakkı ve benzeri bir hak talep edemezler.
diğer lispleride paylaşıyorum
bu lispler altın değerindedir haberin olsun

kullanımlarında herhangi bir sorun olursa zamanım olduuğu kadar yardım ederim ama bugünlük bu kadar

Ekli dosyalar

• PLAN.rar
    25.4 KB · Görüntüleme: 228
  • HARİTA .rar
    315.8 KB · Görüntüleme: 196
  • İÇME.rar
    19 KB · Görüntüleme: 222
@Noyan Temuçin
elimde basit bir çalışma örneğ vardı onun üzerinden müsait olunca yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 40_Asu.xls
    58.5 KB · Görüntüleme: 145
Aslında bu şebekenin çözümlenmiş hali zate bu excel tablosunu hat planı olarak cad programlarında işlersen bütün hattı direk olarak görebilirsin.Burada 2 hat var bu hatlar 6 nolu bacada birleşiyor oradanda 7 nolu bacaya gidiyor.Hızlı bir şekilde göz atıp şunu çizdim HAT.JPG
mesafeler doğru değil sadece hattı görmek için

@Noyan Temuçin

Çok teşekkür ederim. O zaten benim misalen gönderdiğim bir tabloydu... üzerinde problem hasıl olan bir çalışma değildi.

Tam olarak anlayamadım ben konuyu biz örnek bir proje üzerinden mi yapacağız yoksa kanalizasyon hattı yapılan bir proje üzerinde bir problemmi yaşıyorsunuzda onu düzelteceğiz.