Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Excel

Konu, 'ARŞİV' kısmında mehmet_3501 tarafından paylaşıldı.

 1. mehmet_3501

  mehmet_3501 CMNet Üyesi

  arkadaşlar, örneğin excelin 1. sayfasında nasıl bir kod yazmalıyım ki istediğim sayfaya gidebileyim.örn; 1.sayfada herhangi bir hücreye " İÇERİK" yazdım. tıkladığım zaman diğer sayfaya geçiş yapmak istiyorum. daha anlaşılır olması için tek sayfalık dosya paylaşıyorum.(bir internet sitesindeki yönlendirme gibi düşünebilirsiniz). yorumlarınız bekliyorum şimdiden teşk ederim
   

  Ekli Dosyalar:

 2. cankayat

  cankayat CMNet Üyesi

  Bu şekilde mi istediğin?
  Yalnız kodlarda sıkıntı çıkmaması açısından sayfa isimlerini bosluk yerine "_" işareti ile, türkçe karakterler yerine ingilizce kullanmanı tavsiye ederim.
   

  Ekli Dosyalar:

 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bu şekilde mi istiyorsunuz ?
   

  Ekli Dosyalar:

 4. golcuktayfasi

  golcuktayfasi CMNet Üyesi

  nasıl yapıyorsun usta onu?
   
 5. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  Sayfa içersinde örnek : excel içerisinde herhangi bir satıra gelin 1 yazın enter, sağ tıkla en altta köprüleme var çıkan excel sayfasında; sayfa 1 , sayfa 2 yazar yada sizin belirlediğiniz bir sayfa ismi onu seçin enter işlem tamam....
   
 6. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  1.jpg

  2.jpg
   
 7. mehmet_3501

  mehmet_3501 CMNet Üyesi

  ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ İÇİN TEŞK EDERİM. AYRICA BENİM EXCEL İLE İLGİLİ VE ATIK SU ARITMA TESİNİNİN BOYUTLANDIRMASI VAR. 8 TANE ÜNİTE BOYUTLANDIRMASI İLE İLGİLİ BİR ÖRNEK VAR. BENİM İÇİN 5. ÜNİTE GEREKSİZ VE BEN BU ÜNİTEYİ ÇIKARMAM NASIL OLUR? DİĞER ÜNİTELERİ ETKİLEMEMESİ İÇİN BİR ÖNERİNİZ VAR MI?
   
 8. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Çok yüzeysel anlatıyorsunuz haliyle çözüm sunmakta zorlanıyoruz :confused: Üniteler arası nasıl bir bağlantı var ki siz onları çıkartmak istemektesiniz ? Excel içindeki bağlantıları görmeden çıkarttığınızda ne olur/ne olmaz bilemeyiz ki ?
   
 9. mehmet_3501

  mehmet_3501 CMNet Üyesi

  sayın meslektaşım biz burada çevre mühendisleri olarak bulunmaktayız. sorulan sorular kısa ve öz olması gerektiğinden yola çıkarak şöyle bir değerlendirme yapayım.
  boyutlandırma değince akla excelden ünitelerin boyutlandırması gelir. 4. sınıfta okumakta olan arkadaşlar iyi bilmektedir. yani siz meslektaşım bu sorudan ne anlamadınız anlayamadım? buna ek olarak diğer excel ile ilgili ilk soruma cevap vermenizden buda bu konuya hakim olduğunuzu göstermektedir.
  DETAY: aktif çamur ile ilgili 8 tane ünite var ve excel deki 8 tane sayfaya göre boyutlandırıyorsun örn; ilk ünite ızgara son ünite çökeltim. elimdeki örnekte başka bir tesisin boyutlandırma yani tasarımı var ben bunu biraz modife edip kendi ödevime uygulayacağım. bunun için 5. ünitedeki gereksiz olan öncökeltim ile ilgili sayfayı elemek istiyorum. bunu silmem durumunda diğer proje verileri etkilenirmi etkilenmemesi için nasıl bir çözüm yolu bulmalıyım.
   
 10. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Kaldırmak istediğiniz sayfada bir önceki sayfa yahut bir sonraki sayfadaki işlemler ile ilgili bağlantılar varsa hesaplamalarda hatalar ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla excel dosyasını buraya koyarsanız inceleyip size tavsiyede bulunabilirim. Anlatmak istediğim buydu.
   
 11. mehmet_3501

  mehmet_3501 CMNet Üyesi

  evet işlemler ile ilgili bağlantılar var sorun da bu maalesef.
  şu an bitirme ödevim olduğu için paylaşım yapamıyorum.
   
 12. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Peki kolay gelsin o halde başarılar...
   
 13. mehmet_3501

  mehmet_3501 CMNet Üyesi

  talha bey teşk ederim .
  pratik çözümü arıyorum.ilgilenen arkadaşların yorumunu bekliyorum.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları