Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eylem planı (yeşil yıldız başvurusu için)

Konu, 'ARŞİV' kısmında Ruhide Kurutan tarafından paylaşıldı.

 1. Ruhide Kurutan

  Ruhide Kurutan CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  Bir tesisimiz için yeşil yıldız başvuruda bulunacağız bunun için eylem planı hazırlamamız gerekiyor, daha önce bu konuda çalışma yapmış arkadaşlar, yardımcı olabilir misiniz ?
   
  Erkan Karakaya bunu beğendi.
 2. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  yeşil yıldız için hazırladığımız çevre eylem planında atıkları azaltmak ve kaynağında ayrıştırılmasının sağlanması üzerinde durduk. birde kulllanılan su ve elektrik tüketimin geçen yıllara göre daha az olmasını nasıl sağlarız bu yönde oluşturmuştuk. sıcak su kazanları yada buhar kazanı için yakıt ne kullanılyorsunuz bilmiyorum ama bu yakıt kullanımınıda azaltılması için güneş enerjisi ile çalışacak olan panellerin daha aktif kullanılması ve çoğaltılması yolunda çalışmalar yapılabilir tabi tesisin imkaları var ise. umarım size biraz fikir verebilir.
   
  Erkan Karakaya ve Ruhide Kurutan bunu beğendi.
 3. Ruhide Kurutan

  Ruhide Kurutan CMNet Üyesi

  teşekkür ederim emine hanım bir fikir oluşturmamıza yardımcı oldunuz,
  peki bir şey daha soracağım, yerel idareciler tarafından hazırlanacak veya onaylanacak bir atıksu planınından bahsediliyor bu konuda neler yaptınız ?
   
  Erkan Karakaya bunu beğendi.
 4. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  bağlı bulunduğunuz belediyeye su planını sorabilirsiniz. yada atık suyunuzu verdiğiniz yere atıksu planı sorabilirsiniz. eğer yok isede olmadığına dair yazı alınız. bizim belediyelerde yoktu olmadığına dair yazı ile kurtardık. madde 88'e takıyorlar ve oda olmazsa olmaz olan maddelerden birisi.
  dün yeşil yıldız denetimi için tesisimize geldiler aklımdayken olanları silze kısaca paylaşayım. öncelikle cidden çok zorluyorlar, çok şeyden puan kırabiliyorlar. en dikkat ettikleri hususlardan biri çevre eylem planı. onun doşında ilk beş maddenin tartışması uzun sürdü. denetim sorularındaki yıldızlı maddelere bakıyorlar ilk eğer onlarda eksikliğiniz yok ise denetim devam ediyor, eğer eksiğiniz olsaydı toplanıp gidecektik diyor. özellikle soruların ön bölümünde yer alan açıklamaları iyi okuyun diyorum. zor oldu ama yeşil yıldızı aldık (5 yıldızlı tatil köyü olarak girmiştik 330 puan). sizden sunum istiyorlar, birde biz her soruya göre evraklarımızı dosyalamıştık evrak kısmında bu kolaylık oldu. ama sunum yaklaşık 4 saat sürdü herşey irdeleniyor, herşeyi evrak olarak ispat etmek zorundasınız. ayrıca odalarda tüm istenilen bilgilendirmeleri bulundurmak zorundasınız yoksa puan kesiyorlar.
  ayrıca denetime bölgeyi bilen bölge temsilciside katılıyor, o sizi biraz rahatlatabilir şu açıdan, eğer bölgesel olarak bazı eksiklikler varsa sizin dışınızda olan bişeylerde devreye giriyor ve bölge zaten böyle böyle diyebiliyor.
  çalışmalarınızda kolay gelsin.
   
 5. Ruhide Kurutan

  Ruhide Kurutan CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim emine hanım yardımlarınız için çok aydınlatıcı oldu. Ayrıca tebrikler :)
   
 6. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  rica ederim yardımcı olabildiysem ne güzel. sonuçta bizde başlarken baya sıkıntı olmuştu. denetimde olunca birçok şey daha net oldu. ne istediklerini artık daha net biliyoruz.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...