• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Filtrelerden gelen geri yıkama suyu

O.OKUR

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevre firması
filtrelerden gelen geri yıkama suyu geri kazanım tankında fazla miktarda çamur ya da kum olusturuyor.Bunu engellemek için bildiğiniz bi yontem var mı

filtreler yıkandıgı için mecburen tanka gidecektir pis su çokta bir yolu yok herhalde, belki filtreye giden partikül miktarı azalmak işe yarayabilir bunun içinde durultucunun performansını artırmalısınız
filtreler kaç saate bir yıkanıyor birde oluşan çamuru ne yapıyorsunuz bunu merak ettim içme suyu arıtma tesislerinin çogu oluşan çamuru tahliyeden en yakın dereye veriyormuş

Filtrenin yükünü azaltsanız bile kum her türlü geri kazanım tankına gidecektir. Geri kazanım giriş borusunun önüne bir sepet veya kaba tabirle kum eleği tarzı bişey koyarak ve yukarı careskal asarak sepet dolduğunda yukarı çekilebilir. Tabi bu benim icadım değil. Ekte bunun ilgili gördüğüm bir tesisin proje sayfasını gönderiyorum.
Ayrıca geri yıkama manuel yapılıp gözle havuzun yıkanması takip edilip, optimum hava ve suyla yıkama süreleri tekrardan düzenlenebilir mi?

Ekli dosyalar

• 05_GERİ_KAZANIM_TANKI-Model.jpg
    05_GERİ_KAZANIM_TANKI-Model.jpg
    38.2 KB · Görüntüleme: 112
Bu sistem bizim tesiste var ama kullanılmıyor çok fazla kum taşması olmuyor zaten acaba blower çok mu fazla çalışıyor kum neden filtreden taşıyor bu bahsettiğiniz kum dolgu malzemesi olan kum mu?

20160427_084022[1].jpg

suyumuzun AKM oranı yok denecek kadar az bu çamur nasıl olusuyır bende anlamadım ..yeni başladıgım için de kalakaldım oyle ..fikri olan

20160427_084022[1].jpg

acaba bu sepet kullanan tesis neresi görüşebilir miyim kendileiyle

Sepet olan tesis kurulum aşamasında. Betonarme işler devam ediyor.
Tesisin geri yıkama debisi hakkında bilgi verebilir misin? Belki de normaldir bu çamur. Hiç alınmadığı için birikmiştir.

bu çamur gayet normal görünüyor,kaç cm acaba biz dede aynısı oluyor tesisimiz bir yıllık ve işçiler havuza girdiğinde çizmelerinin boyunu geçmişti çamur
bahsettiğiniz sepet sistemi de var ama o çamur için değil filtre malzemesini kaybetmemek için
ham suyun bulanıklığı kaç acaba fazlamı kimyasal kullanıyorsunuz kimyasalı fazla kullanınca da çok çamur çıkıyor
birde arkadaşın söylediği gibi en son ne zaman alınmış acaba

günaydın tesisi geri yıkama debisi 250 m3
2 pompa +2 blower toplam da 17 dk filtre yıkaması
günlük 1 kez yıkanıyor
bulanıklık 0,40 dan kış aylarında 2 e kadar yükseliyor
değelrlere bakılırsa işletme de bi problem yok ama bizim bu çamuru burdan çıkarma için de bildiğimiz etkin bi yontem yok

nasıl yani geri yıkama suyu tutma tankında çamur ponpa sı yok mu? çamur ponpa sı ile çamur yoğunlaştırıcıya atmanız gerekir

demir üç klorürü ne kadar kullanıyorsunuz. filtreleriniz çok sık yıkanıyormuş şu an bizdede aynı sorun var

Back wash bu tip ünitlerde ayda haftada bir olması gerekir arkadaslar günlük geri yıkama yaparsanız filtrenizde malzeme kalmaz ve verimi çok düşer filtre sıkıştıkça verimi artar 4 m3 lük bir tankın yaklaşık geri yıkama süresi min 1 aydır günde geri yıkama yapılan filtrelerde boru hatlarınız full kumdur malzme çıkışı vardır çamurla uğraşırken 5 vanalı sistemden olabilirsiniz

YIKAMANIN ÇOK SIK OLDUĞUNUN FARKINDAYIM AMA ÇÖZÜM BULAMIYORUM ORANSAL VANA TIKANIYOR VE FİLTRE TAŞIYOR MANUEL YADA OTOMASYONLA FARKETMEZ YIKAMAKTAN BAŞKA ÇÖZÜM OLMUYOR

PARDON 4m3 tank derken neden bahsettiginizi anlayamadım

apartman girişine konulacak kum filtesinin ters yıkama suyu atıksu hattına verilirken bu boru üstüne sayaç takılıyor mu?(dairelerin sayaçları daire girişinde )