• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Fizibilite raporu

Mehmet Sadık AY

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Ekonorm Mühendislik
Merhaba
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
üyeleri...

Osmaniye'de hazırlamaya çalıştığım ÇED raporunun konusu Piroliz Yöntemi İle Ömrünü Tamamlamış Lastik Geri Kazanımı ve Elektrik Üretim Tesisi'dir. ÇED Başvuru Dosyası içeriye sunulmuş ve format gönderilmiştir. Format içerisinde fizibilite raporu istenmiştir. Fizibilite raporunu kimlere yaptırıyoruz nasıl yaptırıyoruz ayrıntılı bilgi istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Fizibilite raporunu siz yapmazsınız. İşveren planladığı işletmesinin maliyetlerini görmek için yaptırır. Bu işi yapan firmalar mevcut bunlardan birine yaptırılabilir.

teşekkür ederim Fatih Bey, internetten araştırma yaptım pek bilgi alamadım yapan firmalar hakkında... 1 mart tarihine kadar yaptırmak gerekiyor. Akademik personelden onaylı fizibilite raporu isteniiyor bu arada...

Kim istiyor bu şekilde raporu? Kaç tane akademik personelin sanayi bilgisi var. Bu tarz kısıtlamalar son derece yanlış yasalarda yeri yoksa itiraz edebilirsiniz.

Hızlıca bakınca aşağıdaki firma çıktı karşıma hemen.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

malesef sorun orada zaten yoksa fizibilite raporu yapılırdı ama akademik personel dediği için onun hakkında bilgi alamadım. Akademik personelden onaylı isteniyor bence de çok saçma ama ÇED raporlarında daha öncede bu tarz örnekler var. üniversitelere başvurmak lazımda hangi bölüm hangi okul onu bilmiyorum

Akademik personel imzası yasal gibi gözükmüyor bana. Yasal dayanağını isteyin sizden bunu isteyenlerden. Tesislerin çoğu ÇED raporu alıyor eğer böyle bir şart olsaydı özel firmalar iş yapamazdı. Herhangi bir fizibilite raporu hazırlayan firmayı arayıp konuşmanız en faydalısı olacaktır.