• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yönetim Forumda gerçek isim zorunlu olsun mu?

Forumda gerçek isim zorunlu olsun mu?

• Evet

Oy: 200 70.9%
  • Hayır

Oy: 82 29.1%

• Kullanılan toplam oy
    282
  • Anket kapatılmış .

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Son zamanlarda üyelerimizden kullanıcı isimlerinin gerçek isim olması ile ilgili talepler gelmeye başladı. Bizde bu anket ile sizlere sormak istedik.

Gerçek isim örneği
Fatih Ozcan
F.Ozcan
Fatih

Uygunsuz örnek
Günahkar sokakların tövbekar delikanlısı
Yakışıklı45
Sivaslı58

Forum ortamının kalitesini korumak amacıyla ben oyumu gerçek isimden yana kullanacağım. Zira üniversite mezunu meslektaşlarıma isimleriyle hitap etmekten memnuniyet duyarım. Forumumuzda çeşitli sektörlerden ve bakanlığın birçok kademesinden üyeler olduğunu unutmamak gerekir. Yıllardır amaç edindiğimiz çevre sektörünün iş ağı olma amacından vazgeçmiş değiliz. İş dünyasının gerekliliklerinden biriside karşınızdakine ismiyle hitap etmektir.

Eminim kimsenin kart vizitinde kullanıcı adı yazmıyordur. Bu gerçekleri hatırlayarak oyunuzu kullanmanız beni ziyadesiyle memnun edecektir.

Son düzenleme:
Ne kadar mümkün bilemiyorum ama önerim; linkedin entegrasyonu sayesinde foruma girilebilir.
Bu sayede, her profesyonel çalışanın olması gereken linkedin platformuna dahil olması sağlanmış olur ve aynı zamanda gerçek kişilerin yer aldığı bir foruma dönüşür, diye düşünüyorum.

Zaten zorunlu değil miydi? Böyle bi dönüşüm yapıldığını hatırlıyorum, mesaj atmıştık hatta yönetime ismim şu diye.. : )

Gizem SunarKullanıcı adı değişiklikleri

Bildiğiniz üzere sitemiz üye kitlesi 4 yıllık fakülte mezunu teknik personellerden oluşmaktadır. Yıllarca iyi eğitim almış kişiler rumuz engeli nedeniyle zaman zaman birbirine nasıl hitap edeceğini bilememektedirler. Herhangi bir kaygıya düşmeden kullanıcı adını isim soyisim yapan kullanıcılarımız sitemiz kalitesini bir adım daha öteye taşıyacaktır.

Kişilerin gerçek isimleriyle forumda bulunmasından yanayım. Farklı isimler veya ""nick"ler kullandıklarında hitap etmek zorlaşıyor. Örneğin @yarabandı isimli kullanıcıya sürekli adını sormaktan yoruldum.

Önceki cevapları görüntüle…
Ben okan zavallı :) soy adım yazıyor. Aslında okn zavallı yapsak :)

Hayır.

Kimlik doğrulama benzeri bir uygulama olmadığı sürece evet veya hayır demenin bir anlamı yok gibi. Kişinin adı soyadı "Ali VELİ" ama buraya Ahmet MEHMET" yazarsa değişen ne olacak? Gerçek bilgileri olmadığı sürece nicki tercih edenlerdenim. En azından nickine göre nasıl bir yapıda olduğunu az çok tahmin edebiliyoruz. :D

E-Devlet ile giriş olsun, yetmezse mobil imza/elektronik imza oda mı yetmedi kapıya bir bodyguard koyalım @Fatih Özcan abi :D

Şaka bir yana kesinlikle gerçek isim kullanılması taraftarıyım. Karşımızdaki bay mıdır bayan mıdır? En yakın arkadaşımız mıdır? Akrabamız mıdır? Millet burayı stalklamak için kullanmıyorsa gerçek isim soyisim taraftarıyım.