• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Forumda siyaset ve futbol konuları hakkında

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Forumda siyaset ve futbol tartışmaları yeniden serbest olmalı mı?

• Futbol tartışmaları serbest olmalı

Oy: 11 8.9%
  • Siyasi tartışmalar serbest olmalı

Oy: 3 2.4%
  • Her iki tartışma konusu da serbest olmalı

Oy: 28 22.8%
  • Forumda siyaset yapmak ve futbol üzerine tartışmak yasak olmalı

Oy: 81 65.9%

• Kullanılan toplam oy
    123
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Gülin Ç. Yasakçı bir yönetim anlayışımız yok inanın öyle olsa idi bu özgürlükleri hiç denememiş olurduk. Bende isterim siyaset konuşabileyim fakat biz görüş savunmuyoruz koyu bir şekilde fanatizm yapıyoruz. Anket sonucuna saygı duyacağım. Başıma gelecekleri bilsem de çoğunluk ne derse o olsun.

@Fatih Özcan Sitenin kurucusu olarak sizin nezdinizde herkese hitap etmiş olmak isterim.
Öncelikle, siyasi slogan atan hanım üyeye destek beğenilerinde bulunan yetkili üyelerin de çoğunluk gibi siyaset ve sporun konuşulmamasının faydasına inanarak bu noktaya gelmeleri sevindirici.
30 yaş altı maalesef ülkemizde sendikaların, meslek örgütlerinin nasıl siyasi hesaplarla hareket ettiklerine şahit olmadı fazla. Aslında son birkaç sene öncesine kadar yine benzer şeyleri yaşadık ve mesleki, bilimsel gerekçelerle değil de siyasi, maddi gayelerle milli menfaatlere aykırı, manipulasyonlar yaptıklarını gördük. Aslında, hepimiz burada medeni bir usulde siyaset ve spor tartışabiliriz belki ama siyaset ve spor o kadar bulaşıcı ve her şeyi zehirleyen konular ki maalesef onca senedir üstün gayretiniz ve fedakarlığınızla oluşan bu mecra heba olacaktır. Sendikaların, meslek örgütlerinin siyasi odaklaşma ile bölünmesi gibi bu mecra da bölünmeye gidecektir. Bu kaçınılmaz sondan kaçınmak makul ve doğru olacaktır bence. Henüz, makine mühendisleri, mimarlar kadar mesleğimizi devlete ve sanayiciye kabul ettirip aynı hakları kazanamamışken bölünmüşlük zarar verecektir çok açık. Meslektaşlar olarak bu mücadelenin başında siyaset ve spor sebebiyle bölünerek zayıflamayalım ki zararı yine hepimize olacaktır.

Bu başlığın açıldığı gün sitenin trafiği epey yükselmişti. Hadi futbol neyse ama siyaset dünyada trend konulardan bir tanesi olduğu için hemen etkileşime sebep oluyor. Bu yüzden buraya ne gibi bir katkı sağlayacak demek için bunu biraz düşünmek lazım. Salt siyasi ve futbol konuşulmasının elbette kusursuz geçeceği düşünülemez. Ama serbest olunca çabucak sorun çıkacağı konusuna varılıyor çünkü özgüvensizlik bu coğrafyaya default olarak geliyor.

@Gülin Ç. Söyleyecek çok söz var ama şimdilik sineye çekmekte fayda var. Tabii bütün bunlara karşın bu başlığın açılması iyi de oldu. Hem de çok iyi oldu. Sürekli aynı söylemlerin dile getirildiği, gereksiz görüldüğü ve sürekli bölünmeden dem vurulmasının literatürdeki karşılığı zaten bölünmüşsün daha ne kadar bölüneceksin ve bunu kabullenmişsin demektir. Bir de sürekli kurallar denilip duruyor ama o kuralları okuyan sayısı 40.000 üyede toplasan 20-30 üye civarı bir şeydir. Kaldı ki, Oda ile ilgili konuşulduğu zaman zaten siyaset yapılmış olmuyor mu? Maaşlardan şikayet edince, mobbing, işten çıkarılma, zam ve bunun gibi konular zaten artık siyasi değil mi? Neyse bu başlık iyi ki açılmış.

Hala yasak olması gerektiğini düşünen insanları anlayamıyorum. O zaman çevre konuları dışında hiç bir konuya izin verilmesin. Şiir, resim, karikatürler ya da ne bileyim dini paylaşımlar. Özgürce fikrimizi belirtemedikten sonra ottan bir farkımız yok.

@Silinmiş üye 2234 ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI ile ilgili tartışmaları veya ÇEVRE MÜHENDİSLERİ maaşlarının sorunlarını burada dile getirmeyeceğiz de nerede getireceğiz? Bu kadar Çevre Mühendisinin bir arada bulunduğu başka platform yokken kime derdimizi anlatıp çözüm üreteceğiz? Ayrıca kuralları okuyanların sayısıyla ilgili elinizde veri var mı ? Neye göre 40.000 üyeden 20-30 üye dediğinizi merak ediyorum...

Aynı şekilde çıkış yapan arkadaşlarımız oldu. Bahsettikleriniz sanat, kültür kısmına giriyor. Futbol ve siyaset ne sanat ne de kültür kısmına girmiyor maalesef.

@Esra G.Ö. :) Spor, genel kültür olarak nitelendirilebilir. Benim için spor dalları arasında sanat olarak nitelendirilecek şey varsa o da Formula 1'dir. Gerçi onu da konuşacak insan ara ki bulasınız ?

@Esra G.Ö. 124 kişi özgürce oyunu kullanarak fikrini beyan etmiş. Bunlardan 82 tanesi yani %66,1 i sizinle aynı düşüncede değil. Bu insanlara ot benzetmesi yapmanız çok yanlış. Bahsettiğim şey buydu işte sayın yöneticiler. Demokratik olarak bile ortak bir yol bulamıyoruz. Bir de siyaset ve spor serbest bırakılırsa burası Suriye'ye döner.

Sizin konuşma tarzınız ve bu başlık altında yaptığınız yorumlardan hiç hoşlanmadım. Aynı taraftan bakmıyoruz hayata. Size başarılar.

@Cem Yılmaz özelden atayım :)

@Esra G.Ö. Size cevap vermemin tek nedeni yaptığınız benzetme. O 82 kişi arasında bende varım. Ot benzetmeniz için çok naif bile sayılabilecek bir yorum yaptığımı düşünüyorum. İnsanların fikirlerine saygı duymayı bilin lütfen. İyi günler.
Dipnot: "Hala yasak olması gerektiğini düşünen insanları anlayamıyorum."

@Dystopia Kelime oyunlarına gerek yok. Yöneticiler anket oluşturmuş ve büyük oranda siyaset ve spor bu forumda istenmiyor. Bunu kabullenmek çok mu zor?

ot olmak zorunuza gitti galiba. Evet çirkef bir insanım. İstemediğim şeylerin tartışılmasından hoşlanmam ama cevap yazmam. Irkçı insanlar bile var aramızda cevap vermeden durabiliyorum mesela :) Siz ne tarzda konuşuyorsanız biz de size o şekilde cevap veriyoruz. Sizin davranışlarınız yüzünden şu an bu anket yapılıyor. Valla üyeliğimi silebilirler zaten ilkini de kendi isteğimle silmiştim sıkıntı olmaz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...