Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gayri sıhhi müessese(gsm) ruhsatı alımı ?

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında orhan eskicioğlu tarafından paylaşıldı.

 1. orhan eskicioğlu

  orhan eskicioğlu CMNet Üyesi

  Merhabalar meslektaşlarım,
  Sizlere GSM ruhsat alımı ile ilgili kısa bir sorum olacak;
  Sorumlu müdür sözleşmesi-beyannamesi formunda iş yerinde bir sorumlu müdür bulunmadan,sadece diplomamızın kullanılması ve firmada çalışıyor gösterilmesinin(SGK girişi) herhangi bir sakıncası varmıdır?Böyle bir teklif var ancak artıları eksilerini bilemediğim için sizlere sormak istedim.Cevaplarınız için teşekkür ederim.
   
 2. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  @orhan esk Merhaba,

  İşyeriniz 1. sınıf müessese ise mutlaka sorumlu müdür olmalıdır. Firma sahibi ile arasında basit bir sözleşme yapılabilir. Kişinin de böyle bir sorumluluğa sahip olduğunu bilmesi gerekir :)

  Bazı firmalar bunu zaten yapıyorlar ve noterde sorumlu müdür sözleşmesi yapan firmalar bile var.

  upload_2015-10-14_9-53-7.png
   

  Ekli Dosyalar:

  Ulaş Özdemir, sdagtekin ve bll_2081 bunu beğendi.
 3. orhan eskicioğlu

  orhan eskicioğlu CMNet Üyesi

  Peki ben sadece formalitten imzalaSam mudur olarak gözüksem firmada bulunmasam bir eksisi olurmu bana
   
 4. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  @orhan esk hatalı beyan kısmı size göre, yukarıdaki yazımı okur musunuz.
   
 5. orhan eskicioğlu

  orhan eskicioğlu CMNet Üyesi

  bu çok iyi oldu teşekkür ederim :)
   
 6. n.tas

  n.tas CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar ambalaj atığı toplama ayırma tesisinde çalışıyorum deşarj kalite kontrol ruhsatı başvuru formu doldururup OSKİ'ye vermem gerekiyor.İçinde ruhsat durumu GSM 1.,2. VE 3. sınıf olup olmadığını soruyor hangi sınıfa giriyoruz bi bilgisi olan paylaşabilir mi?
   
 7. @n.tas GSM (Gayri Sıhhi Müessese) Ruhsat İşlemleri

  Çevresine fiziksel, ruhsal, kimyasal, mikrobiyolojik ve toplumsal yönlerden az yada çok zarar veren yada verme olasılığı olan ve doğal kaynakları kirleten kuruluşlardır.

  1.Sınıf GSM'ler: Kentlerden ve insanların toplu olarak bulundukları yerlerden mutlaka uzak tutulması ,sanayi bölgesi ya da sağlık koruma bandı konulabilecek yerlerde olması gereken kuruluşlardır. 1. Sınıf GSM ruhsatları Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmektedir.

  2.Sınıf GSM'ler: Kentlerden ve insanların toplu olarak bulundukları yerlerden uzakta, kurulca önerilip yetkili makamca uygun görülecek bir yerde olması gereken gayri sıhhi müesseselerdir.2. ve 3. Sınıf GSM ruhsatları İlçe belediyeleri tarafından verilir.

  3. Sınıf GSM'ler: Konutların ve insanların toplu olarak bulundukları yerlerin yakınında kurulabilmekle birlikte denetim altında tutulması gereken gayri sıhhi müesseselerdir. Çevresine olan zararları giderilemeyen 3. sınıf GSM ler de konutlardan ve insanların toplu olarak bulundukları yerlerden uzakta yapılır.
   
 8. Ulaş Özdemir

  Ulaş Özdemir CMNet Üyesi

  @n.tas İKİNCİ SINIF aşağıdaki maddeyi inceleyiniz

  9.8- (Değişik: 19/3/2007-2007/11882 K.) Her nevi hurda depoları, katı atık depolama tesisleri ile evsel ve endüstriyel katı atıklardan ham ve mamul madde üretimi konusunda faaliyet gösteren işletmeler (metal, kağıt, karton, pet, plastik, cam hurda ve atıkları kaynağından karışık toplayarak biriktiren, depolandığı yerden alınarak cinslerine göre ayrıştıran ve nakliye edilebilmesi için preslenen, preslenmiş hurdaların ayrı ayrı depolanarak sonra geri kazanım firmalarına gönderen tesis)
   
  Caner ŞENGÜL bunu beğendi.
 9. n.tas

  n.tas CMNet Üyesi

 10. çevreci16

  çevreci16 CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  Peki firmaya kontrol için geldiklerinde istenilen belgeler üzerinden tüm fabrikayı mı geziyorlar?

  Nasıl bir kontrol yapıyorlar?
   
 11. Hasan ARIKAN

  Hasan ARIKAN CMNet Üyesi

  Firmaya gelmiyorlar bile. Sizin verdiğiniz evraklarla kararı veriyorlar
   
 12. GüldenASLAN

  GüldenASLAN CMNet Üyesi

  @çevreci16 firmaya heyet geliyor heyette il özel idareden, il çevreden, firmanın niteliğine göre göre ormandan, halk sağlığından vs. personel oluyor, heyettekiler kendi alanlarına göre hijyenden ısıtma sistemine sağlık koruma bandına kadar birçok konuya bakıyorlar.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...