• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gdt den tat a çıkış

A. Kapdı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atık Avcıları Geri Dönüşüm
merhabalar, naylon geri dönüşüm tesisinden üretim artığı kaleminde toplama ayırma tesisine çıkış yapabilirmiyim?
Teşekkürler

Sizin geri kazanım konunuz içinde yer almayan bir atık oluşuyor ise çıkabilirsiniz. Tat dediğinizden tehlikesiz atık toplama ayırma belgesini algılıyorum. Bu konuda bakanlıkta yetkililer ile yaptığım görüşmede bana bu şekilde değerlendirme yapabileceğim ifade edildi. İyi çalışmalar...

@Evrem Yeşil
Üstadım basima gelen olayı anlatayım. Bir firmadan atik aldığımızda firma sanayi bölgesinde yer almıyordu. Bunu nasil yapabilirim derken il cevre ile görüştüm onlarda bir yol bulamamıştı.en son firmanin sanayi odasına kayıtlı olduğunu öğrendim il cevreye ispatladim ve isletme sanayi secmistim. Dedigin olur.

Merhabalar,

Bir TAT firması GDT'ye 20 01 01 koduyla 20 ton satış yapmış. Firmanın sattığı atıkları, GDT bir kısmını kullandıktan sonra kullanamadığını farketti geri de iade edemiyor. 20 01 01 koduyla bize çıkış yapması mümkün mü?Bizim de sadece TAT lisansımız var. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Valla abi ben o şekilde düşünmüştüm ama sonra farklı görüş gelince yorumumu sildim.
Fire olarak çıkışı yapılabilir ama 20 01 01 den çıkışı sıkıntılı olur.

@Olgaç Sürmelihindi İl Müdürlüğü ile konuşup teyitleştiğini söyledi. (Not: İlden ile farklılık gösteriyor mutlaka İl Müdürlüğünüzle görüşme sağlayın bence)

Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliğinde şu madde geçmektedir.

11. Madde, (3) Tehlikesiz atık geri kazanım tesislerinden kaynaklanan bakiye atıkların, çevre izin/lisansına sahip geri kazanım veya bertaraf tesislerine gönderilmesi zorunludur.

Bakiye atık: İşlenmek üzere atık işleme tesisine kabul edilen atıklardan işlenemeyen veya işlenme sonucunda geriye kalan atıkları ifade eder.