• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gebze teknik üniversitesi yüksek lisans

Volkan SEZER

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhaba arkadaşlar, GTÜ'de yüksek lisans yapan ya da yapmış olan var mı ? Ben YTÜ mezunuyum fakat bizim bölümde açılan dersler bana uygun değil. Ben katı üzerine yapmak istiyorum, biraz araştırdım GTÜ'de bu konuda açılan dersler ve yoğunlaşılan konular benim istediğim gibi. Direk yapan ya da yapmış birisi yardımcı olursa kabaca bilgi vermek olarak çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Merhaba , ben gyte de yüksek lisans yapıp araştırma görevlisi olarak kaldım, doktora aşamasına geldiğimde de istifa edip ayrıldım. Aslında çok kaliteli bir okul sayısız geniş çaplı laboratuvarları var, imkanları çok iyi yalnız ben 2006 senesinde yüksek yapmıştım, o zamanlar ciddi bir ulaşım sorunu vardı, şimdi daha merkezi bir yere taşınmışlar sanırım. Ben okuldan 2. olarak mezun oldum, dersler çok zor değildir, çalışınca yüksek not alınabilecek derslerdir. Şimdi neler değişti çok bilmiyorum ama hocaları da fena değildir bazıları ayrılıp başka okullara geçtiler. Bence araştırma görevlisi olarak kalma ihtimali diğer okullara göre daha yüksek. Ben asla kötüleyip başkaları gitmesin demek istemiyorum ama benim zamanımda ben orada çok mutlu olamadım özel sektöre geçip daha mutlu oldum bir de yolu gercekten çok uzaktı bana..sanırım şimdi lisans ta açılmış bizim zamanımızda sadece yüksek lisans ve doktora vardı, aklıma şimdilik bunlar geldi, he bir de yüksek sınavı bizim zamanımızda çok kolaydı, başvuran herkesi aldılar yalnız ingilizce sınavı biraz zor oluyor, başarılar dilerim...

katı atıkla ilgili derslere benim danışman hocam güleda hanım giriyordu ama şimdi ayrılıp ytü ye geçti, önceden adı gebze yüksek teknoloji enstitüsü idi şimdi gebze teknik üniversitesi oldu. laboratuvarları çok gelişmiştir her konuda rahatca calışabilir arastırma yapabilirsiniz, basarılar...

@ssometimes

Guleda hocadan çok ders aldım bölüm başkanımızdı ayrıca çok iyi birisi. 2 yerleşkesi varmış bir çayırova bir de muallimkoy, eğer çevre bolum ve lablari cayirovada ise ulaşım diğerine göre biraz daha iyi tabi ama yine de uzak. Laboratuvar imkanı geniş olması da benim için iyi teşekkürler cevap için.

yanlış bilmiyorsam Çevre Mühendisliği bölümünü çayırova kampüsüne taşımışlar. bölüm hocalarından birini arasanız size yardımcı olacaklardır. Kadrosu biraz değişmiş ama hocaları iyidir.

@morgul
Aysegül sen misin canım? nasılsın? Benim Selay.
konuyu biraz dagıttım ama sanırım şimdi yazan arkadas, benim GTÜ yüksek lisanstan arkadasım sanırım.
Bu arada evet sanırım kampüs çayırovaya taşınmış, çok ta iyi olmuş bence :)

@Elif Akbey dil puanı istiyor, yanlış hatırlamıyorsam en az 55. Puanınız yoksa kendi dil sınavı oluyor GTU'nun ona giriyorsunuz. O sınavdan da 40 üstü almanız bekleniyor. 40 üstü alırsanız mülakatlara katılma hakkı kazanıyorsunuz ancak 40-60 arası puan alırsanız ingilizce hazırlık sınıfından başlıyor öğrenim hayatınız.