• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Geçici depolama sahası teknik özellikleri

yadigar can

CMNet Üyesi
arkadaşlar jant üretimi yapılan fabrikamızda çıkan tehlikeli atıklar için geçici depolama alanı oluşturmak istiyoruz.ancak o kadar araştırmama rağmen geçici depolama alanı teknik özellikleri konusunda hiçbir bilgiye ulaşamadım.elinde olan varsa acil yardıma ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.

Aysun Kurt

CMNet Üyesi
Cevap: geçici depolama sahası teknik özellikleri

Cansucum merhaba :) "Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelik" te deponun teknik özelliklerinden bahsediyor. Biz fabrikanın yerlerini geçirimsiz olsun diye epoksi ile kaplatmıştık. Bu yönetmeliği inceledin mi?

yadigar can

CMNet Üyesi

canım çok teşekkür ederim.. hemen bakıyorum..

Aysun Kurt

CMNet Üyesi

Bende enkadaki amirimden öğrenmiştim o bana Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği bu sana dedğim yönetmelik ve Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelikten faydalanmam gerektiğini söledi. Yönetmelikler biraz karıısk anlasılması güç eğer elinde örnek firmaların tehlikeli atık sahası varsa onlardan da yola cıkabilirsin :)

merhaba
bu örneği ben de bulmuştum ama soldaki tehlikeli atık sahası işletme talimatı okunmuyo. onun gibi bir talimat örneği olan var mıdır elinde? hiçbiryerde ulaşamadım.

CMNet Okuru

CMNet Üyesi
Firmanızda bakım- onarım veya inşaat işleri ile ilgilenen birimlere yaptırabilirsiniz. Ya da dışarıdan bir kalfa/inşaat ustası/mühendisi/müteahhitlik firması tutarsınız ve yaptırırsınız. Bu işleri özellikle yapan birileri yok siz yönetmeliğe ve ihtiyacınıza göre tarif edip yaptıracaksınız

Firmanızda bakım- onarım veya inşaat işleri ile ilgilenen birimlere yaptırabilirsiniz. Ya da dışarıdan bir kalfa/inşaat ustası/mühendisi/müteahhitlik firması tutarsınız ve yaptırırsınız. Bu işleri özellikle yapan birileri yok siz yönetmeliğe ve ihtiyacınıza göre tarif edip yaptıracaksınız
yok benim sorduğum atık sahası değildi, atık sahası üzerinde bulunması gereken talimat örneğiydi?

Dilek K.

CMNet Üyesi
Merhabalar,
Atık saha özelliklerini referans gösterebileceğim (Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği dışında) bir yönetmelik, tebliğ, genelge vb. bir dayanak var mıdır? Bilenler paylaşabilirse çok makbule geçer :)

Dilek K.

CMNet Üyesi
Serkan Bey teşekkürler,

Bu dökümanın hangi birim tarafından , ne zaman yayınlandığını görmek adına linkini gönderebilir misiniz?