• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geçici faaliyet belgesi başvuru eksiklik

Erkan Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MARE ÇEVRE
Arkadaşlar merhaba;
Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var bir fikri olan veya karşısınada aynı problem çıkan arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi?

Danışmanlığını yapmakta olduğum firmamın Geçici faaliyet belgesi başvurusunu yaptık ve eksiklik bildirildi, eksiklik şu şekilde;

**Yapı kullanma izin belgesinde belirtilen 1990 ve 1965 no'lu parsellerin (alan büyüklükleri de tek tek belirtilerek ) tevhidine ilişkin resmi bir yazı bulunmaması

Tesisin elinde bulunan bütün yapı kullanma izin belgelerini sisteme yüklememe rağmen böyle bir eksiklik yazılmış sizce ne istemektedir il müdürlüğü, il müdürlüğüne sormadan sizlere sormak istedim, şimdiden teşekkürler...

Hangi İl Çevre olduğunu cidden merak ettim. (Tamamen merak). Ben de ilk defa böyle bir şey okuyorum şu anda ve açıkçası soruyu İl Müdürlüğü'ne sorma taraftarıyım

aynı kurumda bile personelden personele istenen belgelerde farklılık olabiliyor. Çed görüşünde de bizden mevcut yapı kullanma izin belgelerinin dışında belediyenin mevcut arsadaki inşaata başlama bitiş tarihi inşaata başlama tarihteki inşaat durumu (konut sayısı vs) kapasite artışı yapılmışaa tarihi işletmenin alanı gibi kendilerinin hazırladığı tablonun doldurulup onaylı şekilde gönderilmesi isteniyor.
sizde belediyeden ayrıca böyle bir belge alabilirsiniz belki. ama en güzeli reddeden arkadaşa sormak. bazen yazdıklarıyla söylemek istedikleri de farklı olabiliyor.

Ben de diğer arkadaşlar gibi ilk defa görüyorum böyle bir eksiklik. Aynı kurumdan farklı kişiler farklı belgeler isteyebiliyorlar, hatta istedikleri belge belediyenin verebileceği bir belge bile olamayabilir. Eksikliği yazan kişiyle konuşman en doğrusu olacaktır.
Kolay gelsin.