Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici faaliyet belgesi başvurusu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Gizem Kayıkçı tarafından paylaşıldı.

 1. Gizem Kayıkçı

  Gizem Kayıkçı CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Bir firmanın GFB başvurusunu yapacağım. Ancak GFB iptali nedeni ile başvuru yapıyorum. Ortak belgeler kısmına gelindiğinde yüklemem gereken belgeler bölümünde "belge iptali nedeni ile yenileme dekontu" diye bir bölüm var buraya nasıl bir belge yüklemem gerekiyor?
   
 2. Mustafacop

  Mustafacop CMNet Üyesi

  Merhabalar Gizem hanım ben size yardımcı olayım aynısı benimde başıma geldi...öncelikle siz hangi konularda çevre izni alacaksınız?
   
 3. Gizem Kayıkçı

  Gizem Kayıkçı CMNet Üyesi

  Emisyon konulu çevre izni için başvuru yapacağım Mustafa bey
   
 4. Mustafacop

  Mustafacop CMNet Üyesi

  Günaydın Gizem hanım gfb iptali için 1650tl gibi bir ücret yatırılacak siz yatırdınız mı bu ücreti? Ne yaptınız halledebildiniz mi Gizem hanım gfb yi?
   
 5. Gizem Uzunel

  Gizem Uzunel CMNet Üyesi

  Gfb iptali nedeni ile tekrar müracatta bulunulacak ise ,Çevre ve Şehirclik Bakanlığı Döner Sermayesi İşletmesi Müdürlüğünün 2013 yılı için belirlediği GFB Harç miktarı kadar ücret bankaya yatırılır. Bu ücretde ek-1 tesisi ise 1350 tl Ek-2 tesisi ise700 Tl dir. Ücret listeside aşağıdaki linkte mevcuttur. Gizem HanıM sizin yapmanız gereken, herhangi bir Halk Bankası şubesinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat (KUTA) hesabına (aşağıda gönderdiğim linkten koda tekrar bakarsınız) 112 kodlu hesaba (EFT ve havale ile tahsilat yapılmayacaktır)yatırılması gerekmektedir. Dekonta açıklama olarakta Geçici Faaliyet Belgesi İptali ile yazarsınız. parantez içinde de ek 1 tesisimi ek 2 tesisimi onu belirtirsinz.
  http://www.csb.gov.tr/db/ced/duyurular/duyurular679.pdf
   
 6. Mustafacop

  Mustafacop CMNet Üyesi

  gizem hanım 1650 tl yatırılması gerek ilk önce sonra 700 tl yatırılcak
   
 7. Yasemin Kocabey

  Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

  ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
  (4) Geçici faaliyet belgesi iptal edilen veya geçici faaliyet belgesinin süresi içerisinde çevre izni veya çevre izin ve lisansını alamayan işletmeler; bir defaya mahsus olmak üzere, başvuruda bulunulan her bir çevre izin ve/veya lisans konusu için 16 ncı madde uyarınca belirlenen belge bedeli kadar ödeme yaparak tekrar müracaatta bulunur.

  Çevre izin ve/veya lisans belgesi bedeli
  MADDE 16 – (1) Geçici faaliyet belgesi ile çevre izin veya çevre izin ve lisansının verilmesi, yenilenmesi ve güncellenmesi için ödenecek bedel ve tarifeler her yıl Bakanlık tarafından belirlenir ve Bakanlığın internet sayfasında yayınlanır.
  (2) Geçici faaliyet belgesi ile çevre izin veya çevre izin ve lisansının verilmesi için ödenmesi gereken ücretler, yetkili merciin Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüklerine ödenir.


  Geçici Faaliyet Belgesi (GFB) (Ek1 Listesi Tesis ve Faaliyetler 1.350,00)

  Geçici Faaliyet Belgesi (GFB) (Ek2 Listesi Tesis ve Faaliyetler 700,00)

  Gizem hanımın da dediği gibi "Dekonta açıklama olarak da Geçici Faaliyet Belgesi İptali ile yazarsınız. Parantez içinde de Ek 1 tesisi mi Ek 2 tesisi mi onu belirtirsiniz."
   
 8. Gizem Kayıkçı

  Gizem Kayıkçı CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim
   
 9. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Geçici faaliyet belgesi başvurusunda bulunduğumuz firmaya GFB eksiklik yazısı sunulmasının ardından 1-2 aylık sürede firma faaliyetine son vermiştir. Bu durumda GFB başvurumuzun iptaline yönelik nasıl bir çalışma yapabilirim?
   
 10. Gizem Kayıkçı

  Gizem Kayıkçı CMNet Üyesi

  GFB eksiklik belgesi için sisteme faaliyetin sona erdiğine dair bir belge yükleyebilirsiniz. İl çevredeki ilgili memur bu durumda gerekenleri yapacaktır.
   
 11. bkurtay

  bkurtay CMNet Üyesi

  Bir otel için atıksu deşarj izni başvurusunda bulunmuştum ve GFB sini aldım. Daha sonra brülor kazanlar sıcak su için kullanılıyor diye emisyon iznide alman gerekiyor dendi. GFB iptali için başvurmam istendi , benzer olay yaşıyan varmı. Buna ilişkin dilekçe örneği olan varmı- Teşekkürler
   
 12. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  Arkadaşlar katı atık düzenli depolama sahasının çevre danışmanlığı yapan var mı?
   
 13. Olgun Akman

  Olgun Akman Misafir

  Öncelikle önceki GFB'nin 1650 tl Çevre izni gib parası yatırılıyor sonra Yeni GFB için 700 tl yatırılacak !
  Bilgilerinize....
   
 14. deucevre

  deucevre CMNet Üyesi

  Merhaba Olgun Bey,

  Aynı durum bizim bir firmamızında başına geldik Çevre İzni red oldu, GFB iptal edildi, tekrar biz GFB başvurusu yaptık o sırada Çevre İzni ücreti olan 2.750 TL(Ek-2 listesi Hava Emisyon ve Atıksu Deşarjı konularında)yatırdık sisteme yükledik, GFB başvurusu şu anda değerlendirilmekte, GFB başvurusu sonuçlandığında bizden tekrar 700 Tl olan Gfb ücretini isteyecekler, peki Çevre İzni için tekrar başvurduğumuz zaman bizden tekrar 2.750 TL isteyecekler mi, şimdiden teşekkürler.
   
 15. Olgun Akman

  Olgun Akman Misafir

  evet 2.ci izin ücretinide isteyecekler...
   
 16. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  Kolay gelsin herkese. Toplama Ayırma Tesisi için gfb başvurusu yapacağım. Gerekli evrakları hazırladım. İlk kez yapacağımdan soruyorum
  1-) GFB başvuru formu dolduracak mıyız?
  2-) GFB için istenen 700 TL'yi başvurudan önce mi yatırmak gerekiyor?
  3-) Toplama ayırma tesislerine EK-2 de olduğundan il müdürlükleri bakıyor doğru mudur? (Biz başvuru yaptığımızda kiminle irtibatta olmamız gerekiyor?)
   
 17. GFB başvuru formu dolduracak mıyız? http://izinlisans.cevre.gov.tr/Yetki/KullaniciGiris.aspx giriş yapıp dolduracaksınız.
  GFB için istenen 700 TL'yi başvurudan önce mi yatırmak gerekiyor? hayır başvuru sonrası (başvurunuz uygun bulunduktan sonra) ek belge olarak dekont isteniyor
  Toplama ayırma tesislerine EK-2 de olduğundan il müdürlükleri bakıyor doğru mudur? (Biz başvuru yaptığımızda kiminle irtibatta olmamız gerekiyor?)[/QUOTE] başvurunuzu il müdürlüğü inceliyor,
   
  Ezgi Karabulut, Can Doğan ve gülay bunu beğendi.
 18. Emre Özer

  Emre Özer CMNet Üyesi

  Teşekkürler bende bunu arıyordum.
   
 19. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar GFB iptali sonrasında yatırılacak olan "belge iptali nedeni ile yenileme ücreti" 2014 yılı fiyatı bellimi?
   
 20. Hatice Özbir

  Hatice Özbir CMNet Üyesi

  malesef bizim de bir firmamızın başına geldı 6 aylık sure asımı oldu.ücreti 800 mü 2000 mi.?çevre izni bedeli 2000 ancak gfb 800 hangısı acaba?birde gfb süresi bitiminde mi olacak?ne yapmamız gerekiyor bilgisi olan arkadaşlar yazarsa coook sevinirim:((((
   
  Burak Dumlu bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.