• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geçici faaliyet belgesi için iş akim şemasi ve proses özeti formati

Yasemin Aslantürk Çebi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÖZEL SEKTÖR
09.01.2013 tarihi ile yayınlanan iş akım şeması ve proses özeti formatı.
Ön incelememe istinaden sadece 5. Atıksu Deşarjı kısmında fark var.

6. ATIKSU DEŞARJI

Bu kısımda vaziyet planları ve iş akım şemalarında belirtilmiş olan atıksu deşarj noktalarına ilişkin olarak atıksuların oluştuğu noktalar, tesis içi arıtım uygulanıp uygulanmadığı, arıtım sistemine ilişkin bilgiler, ilgili altyapı tesisine bağlantı yapılması durumunda gerekli izinler (ilgili mevzuata uygunluğunun da belirtilerek) vb.sunulmalıdır.
Atıksuların altyapı tesisine verilmesi durumunda;
1- Mevcut atıksular evsel nitelikli ise altyapı idaresi tarafından verilen bağlantı izin belgesi,
2- Mevcut atıksular endüstriyel nitelikli ise altyapı idaresi tarafından verilen bağlantı kalite kontrol izin belgesinin bulunması gerekir.
Not: Her iki durumda da ilgili mevzuat kapsamında atıksuların verildiği altyapı tesisinin durumuna ilişkin bilgilere yer verilmesi gerekmektedir.
Arıtılmış atıksuların işletmede geri dönüşümlü olarak kullanılması durumunda;
1) Mevcut arıtma tesisinin proje onayı yok ise, arıtılmış atıksuyun geri dönüşümlü olarak kullanılabilirliğine ilişkin üniversitelerin Çevre Mühendisliği Bölümü tarafından hazırlanan teknik raporun ilgili idare tarafından uygun görülmesi halinde, uygunluk yazısının sisteme yüklenmesi gerekmektedir.
Mevcut arıtma tesisinin proje onayı var ise, ilgili idare tarafından verilen uygunluk yazısının sisteme yüklenmesi gerekmektedir

Önceki İş akım şemasında;
6. ATIKSU DEŞARJI
Bu kısımda vaziyet planları ve iş akım şemalarında belirtilmiş olan atıksu deşarj noktalarına ilişkin olarak atıksuların oluştuğu noktalar, tesis içi arıtım uygulanıp uygulanmadığı, arıtım sistemine ilişkin bilgiler vb.sunulmalıdır.

Ekli dosyalar

• is_akimWEB.doc
    402 KB · Görüntüleme: 428
merhaba arkadaşlar,

bende de evsel arıtma mevcut proje onayım var. Fabrika da oluşan atık sular, fabrikanın kendi alt yapısına verilmekte ve buradan arıtma sistemine gitmektedir.Burada arıtılıp deşarjı ırmağa verilmektedir.Bu durumda benim böyle bir izin almam gerekmez diye düşünüyorum.Doğrumudur acaba....

@Turan ELİEYİOĞLU
Fabrikada endüstriyel nitelikli bir atıksu oluşmakdır ve bu atıksu fabrikadaki evsel nitelikli atıksular ile birlikte arıtmada arıtıldıktan sonra alıcı ortama deşarj edilmektedir. doğrumu anlamışım:) doğru ise atıksu konulu çevre izninden başka alacağınız bir izin yoktur.

@esra kokturk
@esra kokturk

eski formata göre hazırlamış olduğum var işinize yararsa ;)

Ekli dosyalar

• Atıksu arıtma tesisi İş akım ve proses özeti.docx
    739.4 KB · Görüntüleme: 43