• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geçici Faaliyet Belgesi ve Çevre İzin ve/veya Lisans Belgesi Başvuruları

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Herkese Merhaba,

Yeni yayımlanan ve değişen yönetmelikler oldu. Atık Ön İşlem ve Geri Kazanım Tesislerinin Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik, Sıfır Atık Yönetmeliği ve Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği birbiri ile bağlantılı olduğundan dolayı toplama ayırma tesisleri ve geri kazanım tesisleri geçici faaliyet belgesi ve çevre izin ve lisans yönetmeliğine başvuru yaparken yeni yayımlanan ve değişen yönetmeliklere istinaden bilgi ve belge talep edilmektedir.

Bu başlık altında başvuru süreçlerini, sıfır atık yönetim sistemini ve belgesini ve talep edilen bilgi ve belgeleri konuşacağız.

TAT Tesisi lisans yenileme sürecindeyim 21 martta 180 günlük sürece giriyoruz öncesinde uygunluk yazımız verilecek ama GFB den mi başlayacağım başvuruya yoksa direk lisans işlemleri mi

Önceki cevapları görüntüle…
merhabalar OSB'de ek 2 tesisim il.müd. uygunluk aşamasında sıfır atık belgesini bu aşamada almak zorunda mıyım? bötyle bir yazı var mı?

Olgaç Sürmelihindiçok teşekkür ederim.
memura ilk başvuru olduğu için gerek yok diyorum hayır var diye inatlaştı. en son ilgili yazıyı yollayınca aa firma yeni mi kurulluyordu diye yalan söylüyor. 3 saat tesisi gezdik daha inşaat bitmedi, ruhsat alınacak vb. bir ton konuşma yaptık. aa şaşırmışım demiyorlar ya çok ilginç. işini bilen bir memura denk gelemedim. hepsi açıp bakıyorlar kağıtlara dosyalara hala gözden kaçırıyorlar.

merhaba tesisim ek-2 listesinde fakat herhangi bir izin kapsamında değil yani ne emisyon ne gürültü ne deşarj.. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
a.cengizMerhaba,

Çevre İzni Muafiyet Başvurusunda bulunmalısınız. Herhangi bir izin konusuna ya da lisans konusuna dahil olmadığınız için, buna dair yazı almanız gerekiyor İl Müdürlüğünden. Her il farklı bir uygulama yapıyor. Kimisi Eizin sistemi üzerinden başvuru alıyor, kimisi direkt olarak dilekçe ile başvuru alıyor.

Sizin dilekçe ile başvuru yapmanızın daha uygun olduğu kanısındayım. Dilekçenize aşağıdaki ekleri koyarsanız çabucak çözüme kavuşursunuz:
1- İş Akış Şeması ve Proses Özeti
2- Kapasite Raporu
3- Ticaret Sicil Gazetesi
4- İzin konularından muaf olduğunuzu gösterir belgeler (Örn. kanal bağlantı izni ya da fosseptik çekim kayıtları)
5- Taahütname (İzin konusuna dahil olunması durumunda gerekli yasal yükümlülüklerin yerine getirileceğine dair)
6- İmza sirküleri

Önceki cevapları görüntüle…
Merhabalar,
bir konuda yardım rica edecektim sizden. Ek2 listesinde yer alan bir firmayız. Yeni üretim binamızın inşaatı devam ediyor. Temmuz ayında taşınma bitmiş olacak şekilde düşünüyoruz. Bu süreçte çevre iznimiz yenilenecek ama hangi sıralama ile ve ne zaman belgelerin yenilenmesi gerektiği konusunda yardıma ihtiyacım var. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. kapasite raporu, çevre izni, atık su bağlantı izni, emisyon ölçümleri, itfaiye raporu, çalışma ruhsatı vb gibi
şimdiden teşekkürler

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
hatice a.Öncelikle yeni alanınızın ÇED kararı ile başlar bütün süreç. O adrese ilişkin bir çed kararınız bulunması gerekir. Ardından kapasitenizde artış varsa "yeni adrese" alacağınız çevre izni için kapasite artışından devam etmelisiniz. Eğer kapasiteniz aynı kalıyorsa "Çevre İzin/Lisans güncelleme" kısmından adres değişikliğini seçip ilerlemeniz gerekli. Tabi bu süreçlerde bildiğiniz üzere çevre izni alana kadar yeni adreste faaliyette bulunmamanız gerekecek.