• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geçici faaliyet belgesi

Emre Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ESART A.Ş.
Merhabalar ; GFB başvurusu esnasında benden istenen bildirimde şu istenmektedir.Hem dekont isteği hem de bu madde için ek belge istemektedir.Dekontu zaten belli 700 TL yatırılacak ve sisteme yüklenecektir. Ancak bu işlemle ilgili diğer istediği İL md uygunluk yazısı için istenen belge isteği ne onu anlayamadım.Gelen bildirim aşağıdaki gibidir:
''İşletmenin ÇKAGİLHY Ek 2 listesi kapsamındaki yerinin İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı ile aynı olması gerektiğinden Çevre Bilgi Sisteminde ek kapsamının düzeltilmesi gerekmektedir.''

Size kolaylık tanımışlar. Eksiklik vermek yerine hem ücreti yatırmanızı hem de işleminizi düzeltmenizi istemişler.
Çevre bilgi sisteminden kasıtları, firma bilgileri kısmında ek kapsamı bölümüdür diye düşünüyorum.

Firma bilgileri kısmındaki ek kapsam formu ''Çevre Bilgi Formu BAşvuru Formu' mudur acaba ?Ya da nedir tam adıyla.Çünkü dekont gibi onuda sisteme yüklemem gerekiyor.

@Emre Özer
Sistem üzerinden ek kapsamınızı düzeltmeniz gerektiğini belirtmişler. Dekont dışında bir belge yüklemeniz gerekmiyor.
Siz ek kapsamınızı uygunluk yazısında yer alan şekilde düzeltin, otomatik olarak güncellenecektir.

Hmm evet.. Böyle bir durum ile karşılaşmadımo_O
İl Müdürlüğü'ne danışın isterseniz, nasıl bir belge talep ediyorlar (belirttikleri bir düzeltme işlemi)
Ben yardımcı olamayacağım bu konuda, umarım fikri olan arkadaşlar vardır.
İyi çalışmalar

Sistemden ek kapsamınızı uygunluk yazısındaki gibi düzeltip daha sonra da Uygunluk yazısını tekrar yükleyebilirsiniz bence ama yinede emin olmak için il müdürlüğü ile görüşün.

@Emre Özer

Uygunluk yazısını tekrar bu dosya yükleme yerine yüklemenizden bahsediyorum Emre bey.. Yani aynı yazıyı 2 kere yüklemiş olacaksınız.
Sabah erken saatte ararsanız ulaşabilirsiniz. Genelde denetimlere çıktıkları için sabah ulaşmak daha kolay oluyor..

@CMNet Okuru
Bende öyle düşünmüştüm. Sabah ilk işim orayı aramak olacak. Teşekkürler ilgilendiğin için.

Konu ile ilgili İl Md. deki yetklilerle görüştüm,çevre bilgi sisteminden düzeltilemesi gerekiyormuş.Ben baktım ama düzeltilebilecek yer göremedim.Bilen varsa Bakanlıktan görüşebileceğim irtibat numaraları olan kim var acaba ?

merhaba arkadaslar , Danışmanlığını yaptığımız firmanın ÇKAGİLHY göre EK-1 veya EK-2 de hangi maddelere tabi olduğunu nasıl anlıyoruz? Leb demeden Çorum'u öğrenmeye çalıştığımın farkındayım :) Lütfen ivedilikle cevaplarınız bekliyorum.Teşekkürler

teşekkürler dostum.bir sorum daha olacak , İl müdürlüğünden alınan ÇED uygunluk yazısı (ÇKAGİLHY EK 3-B Ortak Belgeler-1) alındıktan sonra ÇED olumlu kararı çıkarsa Çevre İzin veya Çevre izin ve lisans süreci (EK-3 C ) tamamlanabiliyormu?Yoksa ÇED raporu sunulduktan sonra mı devam ediliyor?

Emre bey ;

Sizin yaşadığınız soruna benzer bir sorunu bizde yaşıyoruz. GFB başvuru formunda yazılan ada no ile yapı kullanma iznindeki ada no daki çelişkinin giderilmesini istemişler hemde dekontu istemişler. siz başvuru formundaki o düzeltmeyi nasıl yaptınız yada il çevreden bir yanıt alabildiniz mi?

@Oğuzhan Başıbüyük
Oğuzhan Bey ambalaj atıkları kontrol yönetmeliğinde de ek 1 ve ek 2 hangi kapsamda oldugunuzuda ögrenebilirsiniz bu arada çed olumlu kararı cıkarsa yada baska bir sonuç çevre izin işlemleri süreci devam ediyor ilk başta gfb alınıyor alındığı tarihten en geç 6 ay içindede lisanslara başvurmanız gerekli.

Yanılıyorsam benzer bir şey ile ben de karşılaşmıştım. Ada Pafta nolarıyla ilgili olabilir tam emin değilim.
GFB başvuru formunda değişiklik yapılması istenmişti sanırım bende. Değişikliği yaptıktan sonra çıktısını alıp onu eklemiştim.

@demetyarşı
@demetyarşı Hanım merhabalar; benim konum zaten birazda İl Md'nün bana red vermektense kolaylık olsun diye yaptığı bir durum.Ancak bende dekont yükleme nasıl yapamayacağımı onlara söyledim.İl Md bizim arayüzümüzü göremedikleri için oradan düzeltebileceğimi söylediler.Fakat düzelmedi tabiki de.Cuma günü aramıştım,kendi aramızda isteşara yapalım dediler.Onların cevaplarını bekliyorum.Cevap geldiğinde sizi de bilgilendiririm