Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici faaliyet belgesini yenilemek gerekirmi

Konu, 'ARŞİV' kısmında realastala tarafından paylaşıldı.

 1. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Merhabalar Bir ocak sahamız için 2000.000 ton/yıl üzerinden geçici faaliyet belgesi aldık.
  Şimdi bu ocak sahasında kapasiteyi değiştirmeden sadece ruhsatlı alanı genişleterek ve buna uygun çed yaptırarak ruhsatlı alanı büyütmeyi düşünüyoruz.Acaba Geçici faaliyet belgesi ile ilgili bir değişiklik yapmamız gerekirmi
   
 2. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Yanlış bilmiyorsam eğer GFB yenilenmesi için: kapasitenin 1/3 oranında artması veya faaliyet yerinin değişmesi gerekiyor. Bence bunun için yenilenmemesi gerekir. Yinede çevre ve şehircilik il müdürlüğüyle irtibata geçmek gerek
   
 3. Çevre izin ve/veya lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi
  MADDE 10 – (Değişik:RG-24/2/2010-27503)
  (1)İşletmelere verilen çevre izin veya çevre izin ve lisansı, beş yıl süre ile geçerlidir.
  (2)İşletmede çevre izin veya çevre izin ve lisans şartlarında değişiklik olmamasıdurumunda, beş yıllık süre dolmadan üç ay önce yetkili mercie 6 ncı maddenin birinci fıkrasında belirtilen kurum kuruluşlar tarafından hazırlanan durum raporu ile belgenin yenilenmesi için başvuruda bulunulur. Yetkili merci, başvuruyu uygun bulması halinde yeni çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi düzenler.
  (3) Çevre izin veya çevre izin ve lisans şartları değişikliğe uğrayan işletmeler, değişenşartlarla ilgili bilgi, belge ve raporlarla birlikte yetkili mercie bildirimde bulunurlar.
  (4) Aşağıdaki durumlarda çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılır:
  a)İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,
  b)İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi,
  c)İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi,
  ç) İşletmenin toplam üretim kapasitesinin en az 1/3 oranında artması,
  d)İşletmenin yakma/anma ısıl gücünün en az 1/3 oranında artması.
  (5)İşletmenin toplam üretim kapasite ve/veya yakma/anma ısıl gücü artışının 1/3 oranından az olması halleri de dâhil, işletmede yapılan ve dördüncü fıkra kapsamı dışında kalan diğer değişikliklerde ise çevre izin ve/veya lisans alma sürecinin yeniden başlatılıp başlatılmayacağı, izni veren yetkili merci tarafından ayrıca değerlendirilerek karara bağlanır.
  (6)İşletmenin en az üç yıl süre ile çalışmaması durumunda çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılır.
  (7) Üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı fıkraları kapsamında çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılan ve yapılan değerlendirilme sonucunda durumu uygun bulunan işletmelere yeni çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi verilir.
  (8)İşletmenin sahibinin veya adının değişmesi halinde, yapılan değişiklik işletmeci tarafından değişikliğin gerçekleştiği tarihten itibaren üç ay içinde yetkili mercie bildirilir. İşletmede çevre izin veya çevre izin ve lisansşartlarında değişiklik yoksa işletmenin çevre izin veya çevre izin ve lisansı,önceki geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla yeniden düzenlenir.
  (9) Faaliyet sahibinin değişmesi durumunda yeni faaliyet sahibinden ayrıca devralınan işletmenin izin veya çevre izin ve lisans koşullarına uyacağına dair taahhütname istenir.
  (10) Aynıadreste bulunan ancak işletmecisi/tüzel kişiliği farklı olan işletmeler ayrıayrı çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi almakla yükümlüdürler.
  il müdürlüğünden görüş alın
   
 4. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Şunuda belirtmek isterim biz burasıyla ilgili geçici faaliyet belgesini aldık çevre izni aşamasında bundan sormuştum iptal vs gibi bir durum olurmu diye
   
 5. iptal değilde gfb yenileme isteyebilir il müd.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...