• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Geomembran

Bahtiyar Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Maden tesisisinde atık barajlarımıza geomebran serilecektir. Geomebran için dikkat edilmesi gereken husular, yapılması ve yapılmaması gereken önlemler ve uyarılar hakkında bilgi birikimine sahip arkadaşlardan yardım alabilirmiyim. yada elinde bu dizyn ile ilgili bilgi ve belgeler varsa paylaşılmasını dilerim, herkese kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Merhaba bahtiyar bey,

geomembran çok hassas ve çok kaliteli bir izolasyon malzemesidir. Mutlaka amacına uygun olarak imal edilmiş olan ( UV ışınlarına dayanıklılık, uzama , gerilme katsayıları vb. ) malzemeler kullanılmalıdır. biz uzun süredir düzenli depolama tesislerinde izolasyon malzemesi olarak geomembranları kullanıyoruz. ilgili şartnameleri mevcut, ancak en önemlisi serme işini bu işi bilen ehli kişilerin yapması.

Daha detaylı bilgi için görüşebiliriz. İyi çalışmalar.

fikir vermesi açısından faydası olabilir;

Not: uygulama aşamasında yetkin kişilerden/kurumlardan yardım alınması tavsiye edilir

Ekli dosyalar

• geomembran uygulama teknikleri.docx
    21.8 KB · Görüntüleme: 52

Hoş bir makale,direk konunuzla alakalı değil ama faydalı olacağına inanıyorum.

Ekli dosyalar

• Geçirimsizlik Tabakası_Suphi ÇAĞLARyeni.pdf
    1.7 MB · Görüntüleme: 55