Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gereksiz mühendis

Konu, 'ARŞİV' kısmında KaanDogukan tarafından paylaşıldı.

 1. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  Değerli Arkadaşlarım,

  Bu foruma ilk açıldığında katılmadım, sonra katıldım. yaklaşık 2 yıldır aktif olarak izliyorum, yorum yapıyorum. Gerçekten çok şey öğrendim. Bildiğimi de paylaştım. Bilgi paylaşan herkese teşekkürler. Ayrıca eklemeliyim yanlış öğrendiğim konular da da pekçok güncellemeler sağladım.

  Bu başlığı açmamın sebebi şudur; hala ısrarla yönetmeliği, tebliği, kanunu ve maddesi belli olan, uygulamaları artık ayyuka çıkmış konularda ısrarla buradan bilgi almaya çalışan arkadaşları görüyorum. Şaşırıyorum. Bir konuyu bilmediğinizde önce gidilip Çevre Mevzuatına bakılmalıdır. Burada bu konularda size cevap veren insanlar, mesailerinden iş sonrası özel hayatlarından vakit ayırarak yardımcı oluyorlar. siz hiç araştırma yapmayın herşeyi biz size sağlayalım dediklerini sanmıyorum. İzin Lisans başlığı altına bakıyorum 2 yıldır aynı soruyu yaklaşık 20 küsür kere görüyorum. tecrübesizliğe ve o konuda bilgisizliğe kızmıyorum. bunun hakkında kızmak hadsizlik olur. benim şaşkınlığımın sebebi Çevre Danışmanlığı konusunda hizmet vermeye çalışıp, forumdan beslenmek.

  Affınıza sığınarak birşey söyleyeceğim; bizim gibi insanların kafası çalışmıyor mu bilmediğimiz tesislerin işini yapmıyoruz, yapmamız istense bile yok arkadaş bu tesis zor önce bilgi alalım diyoruz.

  Ben işin bu şekilde kötüye gitmesinden son derece rahatsızım. Biz araştırıyoruz, mevzuat içerisinde ki çakışmaları belirliyoruz. sonra hiç bilgisi olmayan hazırcı arkadaş geliyor ben yaparım hallederiz diyerek çözüm sağlayacağını iddaa ediyor. Sonra rezillik. bıktık artık sizin gibilerden. sözüm işini layıkıyla yapan, bilgisini paylaşmaktan yorulmayan arkadaşlara değildir. ama iki mevzuat kurcalayın, biraz kütüphanelere gidip prosesler, kirleticiler ve herhangi bir sistemin arıtılması üzerinde kitap kurcalamanızı öneririm. Emin olun bu durumdan en çok asgari 4 yıl dirsek çürüttüğünüz üniversiteniz Onur duyacaktır.

  Gerçekten güzel işmiş gir bir foruma yaz hemen iyi niyetli insanların vaktini çal. Bu forumda tartışılması gereken ki çoğunlukla yapılıyor o konuda taktir ettiğim içindir bu yazım; mevzuat ile uygulamaların tutarlı olmaması ve sağlanan alternatif çözümler olmalıdır. Ayrıca, hiç bilmediğiniz bir prosesten kaynaklı sorunlara çözüm bulunması olmalıdır. Kişi hala gelip ya bunun sınırı neydi, yok bunu neye göre alıcaz. Lütfen önce araştırın, kaynaklarınızı belirtin ve belirsizlik üzerine birlikte yön bulunmasını isteyin. Şahsen vaktimiz değerli, kıymetini bilmeliyiz...

  Bu yüzden karşıyım herkesin danışmanlık yapmasına.

  Saygılarımla.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.