Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

geri dönüşüm tesisi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Koray Metin tarafından paylaşıldı.

 1. Koray Metin

  Koray Metin CMNet Üyesi

  arkadaşlar mrb
  plastik ambalaj atıkları geri dönüşüm tesisine lisans alabilmem için izlemem gereken yol nedir.en baştan anlatırmısınız.
  şimdiden teşekkürler
   
 2. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliğinde geri dönüşüm tesisleri için gerekli kriterleri sağlıyıp sağlamadığına bakın.daha sonra çevre kanunca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelikte EK-3B de izin ve lisans başvurularında istenen belgeleri bulabilirsiniz.bunlardan ÇED görüşünüz yoksa bunun için başvuruyu yapın ilk başta.istenen belgelerden yapı kullanım izin belgesi en çok sıkıntı yaşanan belge.bu varsa diğerleri bi şekilde hallolur.itfaiye raporunuz yoksa bulunduğunuz yerdeki itfaiye müdürlüğüne başvurabilirsiniz.yani bu işlemleri aynı anda yapabilirsiniz.
  kriterleri sağlıyorsanız il çevreye uygunluk yazısını almak için dilekçe ile başvuru yapabirsiniz.yukarıda işlemler de aynı esnada yapılabilir.bazı il çevreler yapı kullanım izin belgesi olmadan uygunluk yazısı vermemekte.yani başvuru esnasında istenen belgeyi uygunluk yazısını alma aşamasında istemekteler.bu konuda il çevreyle bir görüşün derim ben.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...