Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GFB alınmış tesisin el değiştirmesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mahmut Konukcu tarafından paylaşıldı.

 1. Mahmut Konukcu

  Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba;
  Geçici Faaliyet Belgesi alınmış olan bir tesisin (aynı adreste aynı faaliyeti yapmaya devam etmekle beraber) sahibi değişmiştir. Yani şirket ünvanı, vergi no'su tamamen başka olan bir şirkete devir edilmiştir.
  Böyle bir durumda ne yapılmalı? GFB iptal edilip yeni şirket ünvanıyla yeniden mi başvurulmalı yoksa GFB devri söz konusu oluyor mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...
  Hepinize kolay gelsin..
   
 2. Doğan Çevik

  Doğan Çevik CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Eğer faaliyette herhangi bir değişiklik yoksa, ismin değişmesi belgenin iptalini gerektirmez, il müdürlüğü bilgilendirilir, belge üzerinde düzeltme yapılır arkadaşım.
   
 3. Mahmut Konukcu

  Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

  İl Çevre ile görüştüm, belge online olarak e-imza ile verildiği için o şekilde bir müdahale yapamıyorlarmış.
   
 4. Gül Erşahince

  Gül Erşahince CMNet Üyesi

  izin lisans yönetmeliğinde açıkça yazıyor madde 10 8. bend "İşletmenin sahibinin veya adının değişmesi halinde, yapılan değişiklik işletmeci tarafından değişikliğin gerçekleştiği tarihten itibaren üç ay içinde yetkili mercie bildirilir. İşletmede çevre izin veya çevre izin ve lisans şartlarında değişiklik yoksa işletmenin çevre izin veya çevre izin ve lisansı, önceki geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla yeniden düzenlenir." aynı şey benimde başımda var il çevre bana da lisans işlemlerinizi tamamlayın sonra el değiştirsin kurum dediler lisans süreci tamamlandıktan sonra il çevreye bildirince daha kolay oluyormuş zaten izin lisans belgesi düzenlenmiyor yeniden sen sadece adının değiştiğini beyan ediyorsun...belgenin yeniden düzenlenmesi için bütün işlemleri yeniden uygulaman lazım.
   
 5. Mahmut Konukcu

  Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

  İl Çevre'ye bildirimi yaptık.. Yani izin sürecine eski isimle devam edip çevre iznini aldıktan sonra mı isim değişikliğini yapalım??
   
 6. Doğan Çevik

  Doğan Çevik CMNet Üyesi

  evt sonuçta bildirimi yapmışsınız.
   
 7. Gül Erşahince

  Gül Erşahince CMNet Üyesi

  Bildirimi yaptığınız için artık yapacak bişey yok bizde aynı işlem için il çevreye gittiğimizde llisans süreci bittikten sonra ünvan değişikliği yapmanız daha iyi olur demişlerdi..
   
 8. Mahmut Konukcu

  Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...