Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GFB Başvuru Formu Doldurma Sorunu

Konu, 'ARŞİV' kısmında KaanDogukan tarafından paylaşıldı.

 1. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  Arkadaşlar GFB Başvurusu için Başvuru Formunun doldurulmasının ardından sayfam "hata!..." ekranına gelmektedir. bu sorunu yaşayan var mı?
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Hata mesajında bir not yazıyordur Kaan bey. Arada oluyor o durum. Ben o nottan çözmeyi deniyorum genelde. Baktınız mı hata mesajında ne yazdığına ?
   
 3. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  hata mesajını yükleyeceğim yarın... hata mesajı belirmiyor hata mesajı bildirim sayfasına dönüşüyor sayfam... resimde ekleyince daha iyi anlaşılır sanırım problem..
   
 4. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  dün belirttiğim başvuru formunu eksiksiz doldurup kaydet dedikten sonra açılan ekran görüntüsü ekte... bu sorunu yaşayanınız var mı?

  mesaj.png
   
 5. Can Güney Uyar

  Can Güney Uyar Misafir

  Öncelikle ÇBS'de tesis bilgilerinin eksiksiz oldugundan emin olun. Dijital İmza Kurulum Programını tekrar sağlıklı şekilde yükleyin bilgisayarı yeniden başlatın.

  Esas olarak ise; Örn: Tesisin faaliyet konusu vb. elle doldurdugunuz her alanı ENTER tuşunu kullanmadan doldurun. Sistemin kendisinin satır atlatmasını sağlayın. Sistemde problem yok, söylediğim uyarılara dikkat edin.
   
 6. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  Can Bey,

  cevre.cob.gov.tr'den firma bilgilerine girdim. GFB başvurusu yaparkende aynı bilgileri giriyorum.
  ancak, yinede Başvuru formunu kayt et dedikten sonra hata ekranına dönüyorum. ben mobil imza kullanıyorum ayrıca. elektronik imza için şirket adına alınan elektronik imzamız mevcut. onu bilgisayara takmadan devam ediyorum.

  başka bir pc 'de denedim. ancak aynı hata görünüyor. nası düzeltebilirim?
   
 7. Can Güney Uyar

  Can Güney Uyar Misafir

  Problemin imza ile ilgisi yok. Bilgileri kopyala yapıştır yapmadan dogru bir şekilde dikkatli girinv euyarılarımı dikkate alın.
   
 8. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  Can Bey,

  bilgileri kopyala yapıştır yapmadan tek tek elle giriyorum. ancak, sayafa yine aynı görüntü. e-imza ile tek alakası hata mesajı görüntüsünde "Örn" olarak başlayan cümledir. zaten e-imza hatası 'ndan kastımda ekranda yazan haliydi.
  ben farklı bilgisayarlarda firma içinde görev yapan diğer danışman arkadaşlarıma da tesisi atayıp denedim. başvuru formunu detaylı ve elle doldurduktan sonra kaydet butonuna tıklayınca önüme "HATA!" ekranı gelmektedir.
  nası çözebiliriz?
   
 9. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  Teşekkür Ederim Can Bey,

  yaşadığım sıkıntının kaynağı rakamsal ifadeler yerine - kullanmamdır. rakamsal ifade girilmesi gereken yerlere rakam ile en azından sıfır "0" girmek gerekli. bu şekilde sayfa sorunu çözülüyor.

  Can Bey 'in yardımı ile sorunu çözdük..

  Çok Teşekkürler..
   
 10. Emine Konya

  Emine Konya CMNet Üyesi

  Gfb başvurusu yaparken tesis bilgileri kısmında "Lütfen Çevre Bilgi Sisteminde tesis il ve ilçe bilgilerinizi kontrol ediniz ,tesisin ilinde belirtilen tesis ilçesi bulunmamaktadır!" şeklinde bi yazı çıkıyor cevre.cob.gov.trden firma bilgilerimi güncelliyorum ancak yine aynı problemle karşılaşıyorum. Bu problemi nasıl çözerim acaba
   
 11. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Can Bey,

  Benzer bir durumla dosya yüklerken ben de karşılaşıyorum. Hatanın ekran çıktısını ekledim. Bu hatayı GFB başvurusu, en son belge yükleme aşamasında alıyorum. Geri dönüp başvuru formundaki girişleri elle yaptım ama aynı hatayı alıyorum halen.Başka bir problem olması muhtemel. Bir öneriniz var mıdır? ( Yüklemeye çalıştığım dosya isminde Türkçe karakter yok ve " IS AKIM SEMASI" formatında)

  belge yukleme hata.png
   
 12. Can Güney Uyar

  Can Güney Uyar Misafir

  Öğleden sonra tekrar deneyin.
   
 13. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Peki, teşekkür ederim.
   
 14. nilbayram

  nilbayram CMNet Üyesi

  Can Bey

  Valilik tespit raporu yükleme aşamasında ektedeki pencere çıkıyor. Ne yapmam gerekiyor ?

  adsız.JPG
   
 15. Can Güney Uyar

  Can Güney Uyar Misafir

  Yukarı yazmıştım. Biraz beklemeniz gerekiyor :)
   
 16. ebinat

  ebinat CMNet Üyesi

  Can Bey,
  Çevre Yönetim Birimimiz sorumluluğundaki tesislerimizden birinin GFB başvurusunu yapamadım. Tesisimizin taahhütnamesinde farklı bir tesis adı görünüyor. bu sebeple taahhütnameyi imzalamadım. Bilgileri mail ile yollayabilirim. Nasıl yapabiliriz?
   
 17. nilbayram

  nilbayram CMNet Üyesi

  Can Bey yardımınıza ihtiyacım var ..

  Geçen günkü dosya yükleme hatasından beri şimdide parmak izi hatası veriyor . Sistemde sorun mu var acaba ? Yoksa benim mobil imza ile alakalı bir durum mu ?
   
 18. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  E-imza da kaydet deyince hata veriyor. Sistemle alakalı bir durum sanırım.
   
 19. Can Güney Uyar

  Can Güney Uyar Misafir

  Güvenlik ayarlarınızı kontrol edin. İnternete cıkarken sizi engelleyen birşey olmasın. Dosya boyutunuza dikkat edin. Parmak izi değeri hesaplanmıyorsa bunun operatörünüzle alakası var.
   
 20. siberdunyali

  siberdunyali CMNet Üyesi

  '' 'cevre.pdf ' Dosya(lar) İndirilirken Hata Oluştu ''
  Böyle bir uyarı ile karşı karşıyayım..
  ne anlama gelir..yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler