• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gfb başvuru red gerekçesi

İdris Kaval

Kayıtlı Kullanıcı
İyi günler arkadaşlar;
Hazır beton üretim faaliyeti yapmakta olan tesisimiz adına Hava emisyonu başlığı altında GFb başvurusu yaptık ve red edildi. Red edilme gerekçesi ise ;
- Atuksu Arıtma Tesisi 2013/4 genelgesi proje onayı istenmeyecek durumlar başlığı adı altında (c) bendi uyarınca teknik raporun hazırlanması,
Biz emisyon konusunda başvuru yapmamıza rağmen atıksu arıtma tesisi ile gerekçeli bir red cevabı ile karşılaştık. İl çevre ile konuyu görüştüğümüzde bize çökeltme havuzundan kaynaklanan atıksu ile ilgili akredite labaratovardan numune alınarak analiz edilmesi ve daha sonra çıkan analiz sonuçlarının Üniversitelerin Çeve Müh. bölümünde öğretim elemanlarına sonularak, öğretim elmanları tarafından raporun hazırlnamsı ve tarafımıza sunulması istendi.
Yukardaki konu ile karşılaşmış arkadaşlarımız var mı acaba, bu durumu nasıl çözeriz.

GFB için bütün belgelerimi yükledim taahhüt kısmında imzalama yapmıyor bunun sebebi e imzanın bitmiş olması mı acaba? :java kaynaklı olamaz sanırım çünkü bu aşamaya kadar java zaten çalışmış durumda :S

tekrar yükledim Burak bey e imza için görüştüm süresi dolmamış, çevre bakanlığı ile görüşmemi tavsiye etti

Ekli dosyalar

• hata.docx
    272.3 KB · Görüntüleme: 28
@shalic
Sizinki biraz daha farklı gibi fakat ben java 6.21 i kurdum (bunu etuğra sayfasından indirebilirsiniz) birde explorer 11 kullanıyordum orda bu hatayı verdi explorer 8 e indirince hata vermedi işlemimi tamamladım.

chrome kullanıyorum izin lisans işlemlerim de birde java 7.45 var ne yapmam gerekiyor, explorer 8 yükleyip daha sonra java 6.21 mi kurayım işe yarayacak mıdır?

Hazır beton tesislerinde çimentolu suyun tamamen üretimde kullanıldığına dair üniversitelerin çevre mühendisliği bölümlerine hazırlatılmış teknik rapor alınması gerekmektedir, bu raporu il müdürlükleri onayına sunmanız gerekecektir. Atıksu deşarjından muaf olmanız için bu raporu Çevre mühendisliği bölümlerine hazırlatmalısınız.

@Erkan Karakaya
Ben bu raporu aldım ancak çevre il müdürlüğüne onaylatmadım. Bunun onaylatılması gerekiyormu?

arkadaşlar GFB başvurusunda ilk defa bulunacam evrakları yükleyecem ama evraklaraı sayfa sayfa olarak değilde dosya şeklinde yüklemem gerekiyormuş(örn:kapasite raporunu yüklüyecem 3.4 sayfa tarayınca sayfa sayfa yüklüyor) benim bunu dosya şeklinde yüklemem gerekiyor nasıl yapabilirim.

pdf split and merge diye bir program var. Oradan pdf'leri birleştirip bölebilirsin. Ama 10 Mb'ı geçerse dosya mecburen parçalı yüklemek zorundasın.

@Hamdiye Güzel

Taradigin dosyalari Word e yapıştır,sayfa sayfa ,daha sonra word 2010 da save as yapınca pdf olarak kaydedebiliyorsun.öyle kaydedip tek parca halinde atabilirsin.

@Erkan Karakaya

Bu Derin deniz deşarjı ile ilgili olayda Çimento fabrikalarındaki çimentolu suyun desarj edilmemesi ile ilgili bir karar hazırlanması gereken bir proje özetiydi.İl çevre müdürlükleri farklı uygulamalar yapıyor olabilir bu konuda ama bence Hazır Betonlarda bunu yaptırmadanda Çevre izni alabilirsiniz

Arkadaşlar GFB başvuru formunda yer alan koordinatları belirle kısmında sorun yaşıyorum adresi giriyorum adres doğru koordinatları girdiğim takdirde belirtilen koordinatların il sınırı içinde ve yakınında yer almaktadır diyor ,bunun çözümünü bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.iyi çalışmalar.

Tesisinizin adresi ile koordinatları aynı il içerisinde olmalıdır. Yani; siz firmanın merkezini (İstanbul vb.) sisteminize eklemişsinizdir. Ancak sizin anlaşmalı olduğunuz o firmanın başka ildeki tesisidir (Artvin vb.). Bunun için
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden tesis eklemeniz gerekecektir.

Teşekkürler Rıfat bey ama sorun şu firmam Gaziantep de vergi No. İzmir olarak görünüyor sistemde de vergi no ile kayıt yapıldığı için direk izmir adresi sisteme yükleniyor ve bundan dolayı koordinatları bulamıyoruz sanırım .Bunu nasıl düzeltebiliriz.