• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gfb başvuru sorunu

ciileem

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AKS Çevre Dönüşüm
merhaba arkadaşlar ambalaj atığı toplama ayırma tesisinde çevre görevlisiyim. Benden önceki görevli arkadaşın başvurduğu geçici faaliyet belgesi 2 kez reddedilmiş. Mevcut Tesis Red Nedeniyle Başvuru yapmak için
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sistemine girdiğimde "Kabul edilmiş başvurunuz bulunmaktadır." yazısı çıkıyordu. Ben de sorun sistem kaynaklı mı diye "Geçici Faaliyet Belgesi Yenileme" seçeneğine tıkladım ve yeni kayıt olarak başvuruldu görünüyor. Bunu nasıl iptal edebilirim bilgisi olan var mı?

@morgul
attım ama bi' yerden sonra sıkıntı benden kaynaklı oldu çünkü başka bir başvuru seçeneğine tıkladım şimdi iptal edemiyorum.

Benzer bir deneyimimi paylaşayım belki yardımcı olur. İzinlisans yenileme başvurusunda bulunurken bir hatadan dolayı başvurum yeni kayıt aşamasında takılı kaldı. Ne başvuruyu tamamlayabildim ne de yeni başvuru açabildim. Sorunu yarım kalmış tüm başvuruları bakanlıktan sildirerek çözebildim. Sonra yeniden baştan başvuru açtım ve bir sıkıntıya neden olmamak için internetimin durumundan tüm belgelerimin tam olduğundan emin olup, tek seferde başvuruyu tamamladım.

@ciileem
alınmış gfb'niz yok ise size iki defa eksiklik bildirildiği için başvurunuz red edilmiştir. bundan sonraki başvurunuz yenileme olarak devam edecektir. ayrıca red yediğiniz için sistem size ödeme dekontu sekmesi açacaktır. izin/lisans konusu/konuları belge bedeli toplamı kadar ödeme yapmanız gerekir. yani eğer yalnızca ambalaj atığı toplama ayırma lisansına tabi bir işletmeyseniz 4000 tl ödeme yapmanız gerekiyor başka lisans izin konularıda varsa bu rakama ilave oluyor. ve sıfırdan bir gfb başvurusu yapmış oluyorsunuz. burada şunuda belirteyim yeni gfb başvurunuz kabul edilirse gfb bedeli kadar ödeme yani 1050 tl ödeme daha yapıyorsunuz.