Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GFB Başvurusunda En son adımda E-imza Problemi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Sertaç Kelebek tarafından paylaşıldı.

1. Sertaç Kelebek

Sertaç Kelebek CMNet Üyesi

Ekli dosyada görüleceği gibi GFB başvuru kısmında 10.adım olan taahhütnamenin Tesis Yetkilisi tarafından imza edilmesi sırasında problem yaşıyorum.

Daha doğrusu E-imza ile imza yapabiliyorum ancak kaydet dedikten sonra ekrana" Lütfen dosyalar kaydedilirken bekleyiniz" yazıyor ve öyle kalıyor.

Yardımcı olabilir misiniz?

untitled.JPG

2. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

http://izinlisans.cevre.gov.tr/DijitalImzaKurulum/EImzaBilgi.aspx adresinden Dijital İmza Kurulum programını tıklayıp "Aç" seçin, yükleme programına ait küçük bir kutu gelecek ekrana "Yükle" butonunu tıklayın ve "Başarılı şekilde yükleme işlemi tamamlandı" uyarısını aldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemleri internet explorer de yapmanızı tavsiye ederim.

3. Sertaç Kelebek

Dediğiniz gibi ilgili programı kurdum ancak bu sefer de ekli dosyada göreceğiniz üzre
    "Belge Kaydedilirken Hata Oluştu" mesajı ile karşılaşıyorum.

Şimdi ne yapmalıyım?

Belge Kaydedilirken Hata Oluştu.JPG

4. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

E-imza kaydetme esnasında karşılaşılaştığınız hatanın nedeni kurumsal networklerdeki güvenlik ayarlarından kaynaklı olabilir, bilgi işlem yetkiliniz tarafından bilgisayarınıza internet üzerinden dosya gönderim hakkının sağlanması için gerekli ayarlarınızın yapılması gerekmektedir. (Bilgisayarınızda güvenlik duvarı, network bağlantılarında java yı engelleyen ayarlar olmamalı) Fabrika formatı dediğimiz bilgisayar firmalarına ait kısıtlamalı windows sürümlerinde de aynı hata ile karşılaşabilirsiniz.

5. Sertaç Kelebek

Yönlendirmeleriniz için teşekkürler.
    Şirket ITgörevlisi arkadaş gerekli ayarları yapıyor. Evdeki bilgisayarımdan denedim biraz önce ve işlem tamamlandı.

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.