Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb başvurusunda istenilen kalite kontrol bağlantı izni

Konu, 'ARŞİV' kısmında Eylül Terzi tarafından paylaşıldı.

 1. Eylül Terzi

  Eylül Terzi CMNet Üyesi

 2. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  Kalite kontrol bağlantı izni nedir? Kanal bağlantı izninden mi bahsediyoruz acaba?
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Su kirliliği kontrolü yönetmeliği madde 44'te bahsedilmektedir.
  Mesela; Organize sanayi bölgesine ait arıtma tesisi mevcutsa ve atık sular bu tesise iletiliyorsa, OSB'nin deşarj standartlarını sağlayıp, kurumdan kalite kontrol izin belgesi (evsel/endüstriyel) almanız gerekmektedir.
  Atıksu Bağlantı İzni ve Belgesi
  Madde 44 -
  Bir şehir ve/veya sanayi bölgesinde parsellerin, kurum, kuruluş ve işletmelerin atıksularını atıksu altyapı tesislerine bağlayabilmeleri,atıksu altyapı tesisleri yönetimince verilecek olan atıksu bağlantı iznine tabidir. Atıksu bağlantı izni, evsel atıksuların yazılı bir belge karşılığında; endüstriyel ve karışık atıksuların ise düzenlenecek bağlantı kalite kontrol izin belgesindeki koşulları sağlaması halinde, atıksu altyapı tesisleri yönetimi tarafından verilen izindir. Bağlantı kalite kontrol izni; atıksu altyapı tesisleri yönetimi tarafından, endüstriyel atıksuların kanalizasyon sistemine bağlantı şartlarını belirleyen bağlantı kalite kontrol izin belgesi ile verilir. Bu izin ve belgeler 45, 46, 47 ve 48 inci maddelerde açıklanan hususlara uyulması şartıyla verilir.
   
 4. Cansu Bağ

  Cansu Bağ CMNet Üyesi

  Bağlantı kalite kontrol ruhsatı ve kanal bağlantı izni farklıdır. Prosesten kaynaklı atiksuyunuz oluşuyor ve kanala deşarj ediyorsanız ilgili birimkden bağlantı kalite kontrol ruhsatı alınıyor. Evsel atıksular deşarj ediliyorsa kanal bağlantı izni veriliyor.
   
 5. Eylül Terzi

  Eylül Terzi CMNet Üyesi

  Arkadaşlar durumu öğrendim :) yeterliliği olan firma ile (atıksu analizi için) anlaşma yapıyorsunuz. Numunenin alınacağı günü il müdürlüğüne bildiriyorsunuz, numune alınırken il müdürlüğünden geliniyor numune alımında bulunuyorlar. Numune alındıktan sonra sonucu kalite kontrol bağlantı izni almak istediğinizi belirten dilekçe ekine koyuyorsunuz. İl müdürlüğünde mahalli çevre kurulu toplanıp sonuca göre Kalite Kontrol Bağlantı izninizi alıyorsunuz. Bu izinden iş akım şemanızdaki deşarj kısmına koyuyorsunuz. Bilginize.
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...