Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb iade durumu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında gizcev tarafından paylaşıldı.

 1. gizcev

  gizcev CMNet Üyesi

  Arkadaşlar gfb başvurusunun 2.kez iade edilmesi durumunda bir cezai durum var mı yoksa eksiklikleri tamamlayarak yeniden sorunsuz başvurabiliyor muyuz?
  Yardımcı olur musunuz?
   
  Enise A. bunu beğendi.
 2. Muharrem

  Muharrem CMNet Üyesi

  İki iade = iki eksiklik bildirimi.

  İki eksiklik bildirimi = BAŞVURUNUN REDDİ

  BAŞVURUNUN REDDİ = GFB başvurusunda "izin lisans belge bedellerinin de (ceza olarak) ödenmesi"

  Başvurunun iade edilmesi şeklindeki eksiklik bildirimleri; başvuru bilgileri arasında yer alan "elektronik ortamda ki bilgilerde" yanlışlık olması nedeniyle yapılır.

  Bu tür eksiklik/yanlışlıklarda eksiklik bildirimi yada ek belge talebi ile yanlışlık/eksiklik düzeltilemediği için mecburen başvurunun iade edilmesi gerekir.

  Tekrar başvuru yapmak istediğinizde istem sizden "izin/lisans" konularına göre belge bedellerine ait dekontu otomatik olarak isteyecektir.
   
 3. Nefin

  Nefin Misafir

  Geçici faaliyet belgesinin iptali
  MADDE 13 –
  (3) Geçici faaliyet belgesi başvurusu reddedilen veya geçici faaliyet belgesi iptal edilen işletmeler; bir defaya mahsus olmak üzere, reddedilen veya iptal edilen başvuruya ait her bir çevre izni veya çevre izin ve lisans konusu için 19 uncu madde uyarınca belirlenen belge bedeli kadar ödeme yaparak tekrar müracaatta bulunur. Bu işletmeler için izin süreci yeniden başlatılır. Başlatılan süreç sonunda geçici faaliyet belgesi veya çevre izni/çevre izin ve lisans belgesini alamayan işletmeler altmış takvim günü süresince faaliyette bulunamaz ve geçici faaliyet belgesi başvurusu yapamaz. Bahsedilen altmış takvim günü sonunda gerçekleştirilecek geçici faaliyet belgesi veya çevre izin/çevre izin ve lisans belgesi başvurularında belge bedeli olarak 19 uncu madde uyarınca belirlenen bedellerin iki katı uygulanır. Bu başvuru süreci sonunda da geçici faaliyet belgesi veya çevre izni/çevre izin ve lisans belgesini alamayan işletmeler doksan takvim günü süresince faaliyette bulunamaz ve geçici faaliyet belgesi başvurusu yapamaz. Geçici faaliyet belgesi veya çevre izin veya çevre izin ve lisansı belgesi olmaksızın faaliyette bulunan işletmeler hakkında 2872 sayılıÇevre Kanununun ilgili maddeleri uyarınca idari yaptırımlar uygulanır.

  Bu durumda ikinci reddi almışsanız, 60 gün boyunca GFB başvurusu yapamaz ve çalışmazsınız. Yeniden başvurunuzda da GFB bedelini iki katı olarak ödersiniz.
   
 4. Muharrem

  Muharrem CMNet Üyesi

  Red farklı bir şey, eksiklik farklı... 60 gün bekleme falan yok bu durumda.

  DÜZELTME:

  GFB iadesi EKSİKLİK yada RED olmuyormuş. İADE =iade imiş. ve hiç bir yaptırımı yokmuş. :D
   
 5. gizcev

  gizcev CMNet Üyesi

  Bende sordum bakanlığa aynen öyleymişşş...
   
 6. ateş

  ateş CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba
  ''MADDE 13 –(3) Geçici faaliyet belgesi başvurusu reddedilen veya geçici faaliyet belgesi iptal edilen işletmeler; bir defaya mahsus olmak üzere, reddedilen veya iptal edilen başvuruya ait her bir çevre izni veya çevre izin ve lisans konusu için 19 uncu madde uyarınca belirlenen belge bedeli kadar ödeme yaparak tekrar müracaatta bulunur. Bu işletmeler için izin süreci yeniden başlatılır.'' ifadesinde bir defaya mahsus kısmı bir hak daha tanıyor mu yanlış mı anlıyorum bilmiyorum.
  Tesisin GFB ilk başvurusunu yaptım EKSİKLİK bildirildi. Pazartesi günü süre doluyor ve firma kapasite raporunu çıkaramadı bir türlü bu süre zarfında yükleyemezsem firma ceza alır mı ?
   
 7. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla ceza almaz, ama GFB iptal olacağı için bir sonraki GFB başvurusnda 2 kat para ödersiniz başvuru bedeli olarak.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...