• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gfb için işletme belgesinden muaf olup olmama durumu

Sinem Yener

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar
GEçici Faaliyet Belgesi alınması için gereken belgeler arasında İŞLETME BELGESİ VEYA MUAF OLDUGUNA DAİR BELGE diye bi madde var. Sorum şu ki hangi durumlarda bir tesis işletme belgesinden muaf olur.

@zmn_yok
İl Müdürlüğü ile de görüştüm. Bakanlıklar aralarında konu hakkında yazışma yaparlar dedi. Büyük ihtimal protaldan da kaldırılır. Siz görüş sorun işkura onlar resmi yazıyla dönmek zorunda kalırlar zaten. Yakında bir uygulamasını yapacağım. Bakalım ne cevap gelecek. :)

işkurla görüştüm ve konu ile ilgili bir dilekçe ile görüş talep etmemin yeterli olacağını, dilekçeye karşılık olarak işletme muafiyet yazısının verilmediğine dair bir cevap yazabileceklerini söylediler. müdürlüğün bu yazıya itiraz edeceğini sanmıyorum ama ilerleyen günlerde belli olur gelişmeleri buradan aktarırım. :)

İşletme Belgesi yönetmeliği kaldırılmıştır.

10 Şubat 2013 PAZAR
Resmî Gazete
Sayı : 28555
YÖNETMELİK
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:
İŞLETME BELGESİ HAKKINDA YÖNETMELİĞİN YÜRÜRLÜKTEN
KALDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK
MADDE 1 – 4/12/2009 tarihli ve 27422 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İşletme Belgesi Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.
MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.

GFB için kapasite raporu çalışan sayısı 2 olan bir metal kaplama işinde nereden alınır?
bir de portalda hazır beton ve metal kaplama işi ana faaliyet konusunu listeden bulamadım arkadaşlar.acil yardım lazım
Teşekkürler

@burcu akdag

Kapasite raporu için bulunduğunuz şehirdeki Ticaret ve Sanayi Odası ile görüşebilirsiniz. Telefonla ya da yüzyüze konuştuğunuzda sizden bir başvuru dilekçesi istiyorlar, bir de tamamlamanız gereken belgeleri. Ücretini yatırıp, belgeleri de tamamladığınızda işyeriniz için bir eksper ataması yapılıyor. Eksper ile randevulaşığ firmanıza çağırıyorsunuz. Kapasite raporunu o oluşturuyor.

10.02.2013 tarihli ve 28555 sayılı resmi gazete.İşletme Belgesi Hakkında Yönetmeliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik

@burcu akdag

faaliyet konuları

hazır beton: 2.14
metal kaplama: 25.61

iyi çalışmalar..

Merhaba Arkadaşlar,

İşletme Belgesi ile ilgili yukarıdaki anlatılanlar doğru olmakla birlikte, eksik tarafı şudur. Aşağıda yer verdiğim resmi gazeteden faydalanabilirsiniz. Çevre İzni sisteminde işletme belgesi olan firmaların belgelerini yükleyin. Ancak olmayan firmaların ilgili kısmına resmi gazeteyi ekleyiniz. İyi çalışmalar.

10 Şubat 2013 PAZAR

Resmî Gazete

Sayı : 28555

YÖNETMELİK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞLETME BELGESİ HAKKINDA YÖNETMELİĞİN YÜRÜRLÜKTEN

KALDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 4/12/2009 tarihli ve 27422 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İşletme Belgesi Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.