Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb için Migem raporları kullanılabilir mi?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Rıfat Yıldırım tarafından paylaşıldı.

 1. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  İyi günler. Bir sorum olacak bir maden sahasının GFB başvurusunda kapasite raporu yerine MİGEM RAPORLARI KULLANILABİLİR mi?
   
 2. Doğan Çevik

  Doğan Çevik CMNet Üyesi

  Kapasite bilgilerini içeriyorsa elbette geçerli olur, sonuçta yönetmelik kapasite raporu veya resmi kurumlardan kapasite raporu yerine geçebilecek belge istemekte, benimde size bir sorum olacak :) Migem Raporunun çıkarılabilmesi için neler yapılmalı ve raporun maliyeti ne olmakta bilgi verirseniz sevinirim.:)
   
 3. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim öncelikle. ama ilk yüklemede raporları önceden yüklemiştik sisteme ama reddedildi. Daha doğrusu 1 i kabul edildi diğer 4ü reddedildi. Raporların alımı konusunda bir fikrim yok üzgünüm. Ben danışmanlık firmasında çalışıyorum. Bize tesisler aldıkları MİGEM raporlarını yolluyorlar. Biz sadece izin-lisans işleriyle ilgileniyoruz.
   
 4. Migem raporlari dediginiz nedir?
   
 5. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  Günaydın Kübra Hanım. Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM) tarafından verilen raporlar.
   
 6. Günaydın Rıfat bey,
  Kasettiğim; MİGEM raporları dediğiniz, satış yada faaliyet bilgi formları mıdır? Mahallinde Tetkik Raporları mıdır?
   
 7. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  bu raporlar faaliyet bilgi formu.
   
 8. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  Migem raporları geçer. Ancak en büyük sıkıntı Migeme veriler miktarla Çed deki miktar uyuşmaz. Direk Firmayı ihbar etmiş olursunuz. Kısaca işi sağlam yapan firma yok
   
 9. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  peki İsmet Bey biz ilk başvumuzu migem raporlarıyla yapmıştık. ancak yukarıda da bahsettiğim gibi 1 tanesi kabul edildi, 4 tanesi reddedildi. bu sorunu nasıl çözebiliriz.
   
 10. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  ekpertis raporu çıkarttırın.
   
 11. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  peki bu işlemin prosedürü nedir? ve ne kadar süre içerisinde çıkartabiliriz?
   

 12. Fakat Rıfat Bey, bu faaliyet bilgi formlarını işletmeci Migeme sunduğu için, siz bunu Migemden onaylı olarak almak istediğinizde vermiyor diye biliyorum. Bu durumda faaliyet bilgi formları Migem tarafından onaylanmadığı için resmi kurumdan alınmış bir belge olmuyor diye düşünüyorum.


  Bulunduğunuz ilin Ticaret ve Sanayi Odasın'a bağlı çalışan eksperine müraccat etmeniz gerekiyor, süre olarak ne kadar sürer bilmiyorum ekspertizin yoğunluğuna bağlı olarak değişir.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...