Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb iptali ve cezai işlemler

Konu, 'ARŞİV' kısmında OlcayE tarafından paylaşıldı.

 1. OlcayE

  OlcayE CMNet Üyesi

  Merhaba değerli CMNet üyeleri. Sizlere sormak istediğim konu; 6 aylık gfb süresi dolup sisteme girişlerini yapmayan, gfb iptal olan ve yönetmelikte geçen bir defaya mahsus çevre izin belge ücretini yatırıp izin lisans sürecine yeniden başlayan veya etrafınızda bu durumu yaşayanlar var mı? gerçekten net bir cevaba ihtiyacım var eğer etrafınızda böyle bir durum varsa ve süreci biliyorsanız lütfen paylaşır mısınız?
   
 2. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  hiç bişey olmaz. sadece yeni gfb harç bedeli izin harç bedeli kadar ödenecek o kadar
   
 3. Olcay kardeşim gfb iptal olduysa yada müracaat edemediysen gfb süreci yeniden başlar ve her bir çevre izin ve lisansı kadar ücret yatırılıp süreç yeniden başlatılır. Ama tekrar müracaat edemezsen 3 ay başvuru yapamazsın.
   
 4. nzafer

  nzafer CMNet Üyesi

  kardeşim emisyon ve atıksu konularından tabi ise 3.300 tl civarında belge yenileme ücreti ödemen gerekiyor . Ayrıca olgaçın dediği gibi gfb süreci sıfırdan başlıyor bu aşamada tüm belgeleri tekrar güncellemen gerekmekte. ayrıca firma tekrar gfb alana kadar herhangi bir faaliyet gösteremez (yasal oalrak ) firmaya gelen yazıda bu şekilde belirtilir. Fakat çevre il müdürlükleri bu konuyu okadar abartmaz. Yani firmalar faaliyetlerini sürdürmeye devam eder . Konu ile ilgili mevzuatlara tekrar göz gezdirmeni tavsiye ederim.
   
  İpekszksn bunu beğendi.
 5. Zafer bey emisyon ve atıksu yenileme ücreti dediğiniz gfb dahilinde mi? Yani gfb iptal olmuş biz yeniden gfb ye başvuru yaptığımızda bu ücretimi yatıracağız..?
   
 6. nzafer

  nzafer CMNet Üyesi

  Hayır Olgaç bey . Bu ödeme başvuruyu yapabilmeniz için gerekli. Dosyaları sisteme yüklediğiniz bölümde "belge yenileme dekontu " die bir sekme açılacak zaten . Ayrıca gfb kabul edilirse yine normal prosedür gereği ek 2firması için 800 tl daha ödenecektir.
   
 7. Ben size anladıklarımı anlatayım yanlış bir durum varsa düzeltelim. Şimdi emisyon ve atık su konularına tabii ve bu belgelerde gerhangi bir yenileme işlemi gerçekleştirmeden sadece bunlar için ücret yatıracağız ve o dekontuda sisteme tekrar yükleyip gfb işlemlerini başlatacağız.
   
 8. OlcayE

  OlcayE CMNet Üyesi

  Zafer Bey bilgilendirme için teşekkürler ama mesajımda dediğim gibi bu olayı yaşayan parayı yatırıp sürece yeniden başlayan var mı ben onlardan duymak istemiştim. ilgili mevzuattan bakacak olursak zaten bu konuyla ilgili herkes aynı şeyi söylüyor. ama benim istediğim açıklama; olayı kendisi yaşamış veya etrafında yaşayan birinin bizzat süreci anlatması. bu soruyu sorduğum herkes yönetmelik oku diyor ben zaten okuyorum işimiz bu fakat okuduğumuz her maddenin birebir uygulanmadığı bir ülkede yaşıyoruz bunu unutmayın. tabiki de yol göstericimiz yönetmelik olacak ama ben açıkçası birinden "ben 2000tl vs. ceza ödedim sonra dekontu sisteme yükledim işlemleri yeniden başlattım." şeklinde bir açıklama duymak istiyorum.
   
 9. Muharrem

  Muharrem CMNet Üyesi

  Dekont örneği de yüklesinler mi ? :ytrya:

  Mevzuat bu kadar açıkken neyin derdindesiniz? Madde açık işte....

  Ha biri bu dekontu yüklemeden belgeyi almış mıdır?

  "Belki sistemde belge yenileme dekontu kısmına eski GFB dekontunu yüklemiştir" onunla da belgesi çıkmıştır. İgili memur "hata yapmıştır, gözünden kaçmıştır, bilmiyordur...." olabilir....

  Ama devletin parası kimsede kalmaz. İlgili dosyalar er yada geç teftişten geçecektir. Eksik dekontları "devlet tamamlattırır" en kötü ihtimal, eksik dekontla işlem yapan memura bu miktarı ödettirir, "hemde yasal faizi ile birlikte"...

  Neyse

  Bir çok arkadaşın da belirttiği gibi konu net, açık...

  Bundan sonrası sizin bileceğiniz iş. Nasıl yapmak istiyorsanız öyle yapın.
   
 10. nzafer

  nzafer CMNet Üyesi


  Olcay kardeşim ben bizzat bunları yaşadığım için yazdım zaten :) mevzuatları kontrol et dememin sebebi herhangi bir eksiklik yaşamaman içindi :) ek-2 listesindeki atıksu ve emisyon konulu çevre iznine tabi bir tesis için yazdıklarım aynen geçerlidir. Sen 2000 TL yatırdıysan tesisin sadece emisyona tabidir. Atıksudan muaftır. Neyse umarım yardımcı olmuştur :)
   
 11. anakinskywalker

  anakinskywalker CMNet Üyesi

 12. OlcayE

  OlcayE CMNet Üyesi

  Zafer Bey ilk mesajınızdan o şekilde anlamadım kusura bakmayın:) başkalarının aksine mağduriyetimi anlayıp ılımlı davrandığınız için tekrar teşekkür ederim:)
   
  Hatice Özbir bunu beğendi.
 13. nzafer

  nzafer CMNet Üyesi

  Bende uzun zamandır ilk defa cevap yazdım oda size denk geldi :) Önemli değil ben teşekkür ederim :) iyi çalışmalar
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...