• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gfb işlemlerinde taahütname imzalarken hata

BegümG

Kayıtlı Kullanıcı
beledıyem adına Gfb basvurusu yapıyorum ( daha oncede girmiştim) ınternet explorer 8 ( 64 bıt) yuklu java 32bıt yuklu dijital ımza kurulumu tamam belgelerı e ımza ile imzalıycagım zaman java uygulaması yok dıye hata verıyor buyuzden google chrome dan denedım son adıma kadar sıkıntı olmadan belgelerımı yukledım takii son aşama taahutnameyı ımzalama asamasında açılan sayfada ımzala kaydet ..... dıye geçen kısım gözukmuyor bu nedenle son ımzalama yapılamadıgı ıcın gfb gırısını tamamlıyamıyorum. Bakanlıgı Tansel beyi aradım cvp bulamadım bu forumda da soruları cvpladıgını gordugum için sıkıntımı dıle getırmek ıstedım. acil yardım lütfennn. ınternet explorer 32 bıte cevırsem explorer dan gırebılırmıyım . herkese iyi çalışmalar.

Arkadaşlar;
Geçici faaliyet başvurusu yapacağım, sistemde ilerlerken 3A başvuru formunda sorduğu bilgilerin içerisinde üretim kapasitesini soruyor, bu miktar kapasite raporunda ki gibi mi olmak zorunda, üretim kapasite raporunun üzerinde ise kapasite raporunu mu güncellemek gerekecek.? diyelim ki kapasite raporunda ki miktarı yazdı bu değer benim için ilerideki hangi aşamalarda sıkıntı yaratır. ya da direk kapasite raporunun biraz üzerinde olan değer yazsam Bakanlık incelem esnasında uygunsuzluk verir mi kapasite raporundaki değerden fazla diye Acil yorum yapar mısınız arkadaşlar :naslyany:

@begumguc
Begum hanım bız sıze ne onerdık cozum olarak, bunları yerıne getırdınız ve hala hatamı alıyorsunuz ? ekran goruntusu mevcutsa gonderebılırmısınız ?

@begumguc
Aynı sıkıntı bendede var son adımda kaldım şuan üç başvuruyu öylece bekletiyorum.
Bir hafta önce başka bir başvuru yaptım hiç böyle bir sıkıntıyla karşılaşmamıştım iki gündür böyle bir sıkıntı var
yardımcı olan biri olursa bende çok mutlu olurum.

@Burak Dumlu
Internet explorer 8-9 uzerınden denıyebılırmısınız ve java programının calısıtıgından emın olun.

GFB başvurusunda evrak yükleme kısmını bir gün içerisinde bitirmek zorunda mıyız ya da süre sınırlaması var mı, bir belge eksik yarına kadar gelecek o elene kadar ben başvuruyu açsam bütün belgeler tamamlandıkça yüklesem sistemsel bir sıkıntı çıkıyor mu?

teşekkür ederim :)

ne kadar süre de tamamlıyorsunuz, bir hafta alması normal midir, amacım başvurumu son günlere bırakmamak çünkü başvuru tarihi esas alınıyor o sebeple sordum.

@shalic
Rica ederim. Bir hafta sonra başvuruyu onayladığımız da oldu, herhangi bir sorun teşkil etmedi şimdiye kadar.
Siz de garanticisiniz:harika:

GFB başvuru sırasında 6. kısım olan başvuru formuna geldiğimde "tesis vergi dairesi bilgisi bulunamadı lütfen çevre bilgi sisteminden tesis bilgilerinizi kontrol ediniz". uyarısı almaktayız. böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Bakanlıktan kimseye ulaşamadım.