• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gfb reddi için izlenecek adım ?

Sevim Kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
xx
Merhabalar Ek-1 deki tesisim için gfb basvurusun reddedilmiştir.. bundan sonrakı kısımda süre olarak tekrardan başvuru için kısıtlama var mıdır ?
neden red cevabının alındığı nasıl öğrenilebilir?

izinlisans.çevre .gov.tr
Adresinden giriş yapın başvurularım bölümünden
GFB başvurusu yaptığınız firmayı seçin belge görüntüle kısmında GFB neden reddedildiği görebilirsiniz.

sistemde 'reddedildi' kısmının yanında 'belge görüntüle' diye bir seçenek var. O belgede yazıyor olmalı

@Sevim KAYA

Java sorunundan veya explorer kullanıyorsanız ondan kaynaklanabilir. Öncelikle belge görüntülemeyi chrome'dan deneyin. "Belgeyi Görüntüle" butonu çalışmıyorsa "Dosyayı İmzasız Kaydet" seçeneğinden dosyanızı bilgisayarınıza kaydedin ve bilgisayarınızda dosyayı açın.

Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nin yürütülmesinin durdurulması ( Bazı Tehlikesiz
Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nin Geçici 1. maddesi ile 15.maddesinin (c) bendinin yürütmesinin
durdurulması nedeniyle bu süreçte Bakanlığımızca hurda metal işleme ve tehlikesiz atık geri kazanım
lisansı konusunda herhangi bir işlem tesis edilmemektedir).
nedenlerinden dolayı işletmeniz için Geçici Faaliyet Belgesi verilmesi uygun bulunmamıştır.
Yukarıda belirtilen eksikliklerin ivedilikle tamamlanarak Yönetmeliğin 6 ncı maddesi
gereğince yeniden geçici faaliyet belgesi müracaatında bulunulması gerekmektedir. Bilgilerinizi ve
gereğini rica ederim.(5) Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nin yürütülmesinin durdurulması ( Bazı Tehlikesiz
Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nin Geçici 1. maddesi ile 15.maddesinin (c) bendinin yürütmesinin
durdurulması nedeniyle bu süreçte Bakanlığımızca hurda metal işleme ve tehlikesiz atık geri kazanım
lisansı konusunda herhangi bir işlem tesis edilmemektedir).
nedenlerinden dolayı işletmeniz için Geçici Faaliyet Belgesi verilmesi uygun bulunmamıştır.
Yukarıda belirtilen eksikliklerin ivedilikle tamamlanarak Yönetmeliğin 6 ncı maddesi
gereğince yeniden geçici faaliyet belgesi müracaatında bulunulması gerekmektedir. Bilgilerinizi ve
gereğini rica ederim.

Üstteki gerekçe çok mantıksız geldi GFB reddi için bu durumda kimse tehlikesiz atık geri kazanım lisansı alamaz.

bu örnek bir gfb reddinin 5 maddesinden sonuncusu diğer eksiklikler evraklarda yapılması gereken imza sorguları, evsel dkkr (deşarj kalite kontrol ruhsatı) izni ya da yazısı gibi eksiklikler ama bu madde ilginç geldi aynı durumu yaşayan olabilir mi diye paylaştım.

Arkadaşlar ,
Benim de GFB başvurumun reddi söz konusu. Başvuru reddi durumunda belirtilen eksiklikleri tamamladığımda yeniden GFB başvurusunu nasıl yapacağım.

Merhaba arkadaşlar, benim de çevre izni sürecinde istenen ek belge talebi ile ilgili bir sorum olacak. ek belge talebini en fazla kaç gün içinde tamamlamalıyım? ben tamamladıktan sonra bakanlık/il müdürlüğü kaç gün içinde incelemek zorunda? ÇKAGİLHY'te eksiklik bildirimleri için 80 gün denmekte. ancak ek belge isteği ve eksiklik bildirimi farklı mı olur?
yardımcı olursanız sevinirim.

@Mahmut Cimşit

yani hiçbir şekilde zamanı geçirdiniz diye beni mesul tutamazlar, ya da ben hala onaylanmıyor, incelenmiyor diye bakanlığı sorgulayamam? iki ucu dipsiz kuyu bu?

@aybike08

Söz konusu e-başvuru dosyasında herhangi bir bilgi, belge ve raporun eksik olması halinde, yetkili merci eksiklikleri işletmeciye ve hizmet satın alımı yoluyla işlemlerin gerçekleştirilmesi durumunda yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmasına bildirir. Bildirim tarihinden itibaren eksikliklerin seksen gün içinde tamamlanarak yetkili mercie gönderilmesi zorunludur. Eksikliklerin giderilmesi durumunda yetkili merci tarafından çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi düzenlenerek işletmeciye verilir

Eksiklikler giderildiğinde belge düzenlenir diyor ancak ne kadarlık süreçte olduğu belirtilmemiş. Sizin evrakta gecikme yapmamanız gerekiyor ancak onların değerlendirme süreçleriyle ilgili metin göremedim.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. yani ikinci eksikliği tamamladığımda 20 gün içinde geri dönüş yapılmak zorunda.
teşekkürler..