• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gfb reddi

Emre Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ESART A.Ş.
Merhabalar; GFB izni için başvurduğum firmamda başvuru adresinin yanlış yazılmasından dolayı red almış bulunmaktayız.Ancak İl Müd.'ndeki arkadaşlar adresin çevresel bilgi sisteminden manuel düzeltilebildiğini söylediler.Bilgi sisteminde Maliye Bakanlığı'ndan bilgiler alınmaktadır denmektedir.Denedim ama düzelmedi.Bu adres değişikliğini nasıl düzeltebilirim?

Maliye bakanlığından gelen adres bilgisi yanlış ise, siz işlem yapamazsınız. Maliye ile görüşüp düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

Ama İl Md'ndeki arkadaşlar siz kendiniz düzeltebiliyorsunuz dedi.Birde Maliye Bakanlığı'nı da aradım biz pek böyle birşey yapmıyoruz dediler.Ya da MAliye BAkanlığı'nın hangi bölümüne başvurmalıyım ?Teşekkürler

"Firma Bilgilerini Güncelle" alanında işlem yaptığınızda tesisinizin adresini düzenleyebilirsiniz. İl Müdürlüğü yetkililerinin bahsettiği alan bu olsa gerek. Bu işlemi yapıp kontrol ettiniz mi?

O zaman sorununuzu Maliye ile çözeceksiniz gibi gözüküyor. Genelde bu sorun olması durumunda Maliye ile görüşülmesi gerektiği belirtiliyor, fakat şu ana kadar böyle bir durumla karşılaşmadım. Hangi birim ile görüşüleceği konusunda bilgim yok. Bu sorun ile karşılaşan arkadaşlar varsa umarım yardımcı olurlar.. iyi çalışmalar

Emre Bey firmanızın adı mı yanlış yoksa firmaya ait tesisin adı mı? Eğer firmaya ait tesis adı ise kendiniz düzeltebilirsiniz.

@Dilan Seycan
dilan hanım vergi levhasında adres tam, doğru görünebilir belkide bu adresi sisteme kayıt yapan memur eksik kayıt yapmıştır. :) bence en iyisi direk vergi dairesine gidilip şahsen görüşme yapmaktır. eğer yapılabilcek birşey varsa oarada sizi yöneldireceklerini düşünüyorum.

işte işin uzmanı geldi ::)

tesis olarak mı yoksa firma olarak mı kayıtlısınız. öncelikle bunu bilelim onagöre haraket edelim. imzamdandan anlarsın yapıp yapamayacagımı

Arkadaşlar hepinize teşekkür ettim,Firmanın bağlı olduğu Vergi dairesinden işi hallettim,ama bu arada İL Çevre Md'nden arkadaşta düzeltti.Hangisi yaptı valla bilemiyorum.:D

Emre Bey siz sorunu halletmişsiniz.
Belki başka karşılaşan olur:)
Bu tarz durumlarla genelde adreslerdeki farklılıklar / çelişkiler yüzünden karşılaşıyoruz. Evrakları kontrol ederken online sistemde adreslerin aynı olmasını istiyorlar. Benimde başıma geldi sistemdeki değişmeyince Belediyeden yazı aldım. Beyan ettiğim evraklardaki adreslerin (değişiklikleriyle birlikte) firmaya ait adresler olduğunu sistemde geçen adresle aynı noktayı işaret ettiğini belirten yazı işimi çözmüştü.
İyi çalışmalar.