• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gfb süreci

diienayzed

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba

Çevre görevlisi olarak çalışmakta olduğum firma adına daha önceki senelerde bu işle ilgilenen arkadaşlar yanlışlıkla işletme bilgileri altında tesisler kısmına birden fazla aynı başlık açmışlar ben bunlardan daha önce danışmanlık firmasının yürüttüğü tesisi seçip üstüme aldım ancak bir sorun çıkabilir mi ? bunları iptal ettirmek gerek mi ? bunu öğrenmek istiyorum.

Ayrıca firma daha önceden plastik ambalaj atıklarının geri dönüşümü hakkında lisans almış ancak şu an o faaliyeti yürütmüyor sadece plastik ambalaj kasalar paletler üretiyor. atıksu yok, gürültü muaf yıldız işaretliler arasında, tehlikeli atık deşarjı yok, Emisyon yok sadece ortam havalandırması için şu an sistem yapılmakta

Çevre izni için başvuru yapmamız gerekli bu aşamada önceki lisansın yüklenmesine gerek var mı?
Herhangi bir izin başlığı altına girmediğimiz için emisyon başlığı altında izin başvurusu yapmamız gerekli diye hatırlıyorum doğru mudur ?

Yardım ederseniz sevinirim :)

@diienayzed

Çevre görevlisi olarak çalışmakta olduğum firma adına daha önceki senelerde bu işle ilgilenen arkadaşlar yanlışlıkla işletme bilgileri altında tesisler kısmına birden fazla aynı başlık açmışlar ben bunlardan daha önce danışmanlık firmasının yürüttüğü tesisi seçip üstüme aldım ancak bir sorun çıkabilir mi ? bunları iptal ettirmek gerek mi ? bunu öğrenmek istiyorum.

firma kullanıcısı açtırın ve kullnmadığınız tesisleri silin kafanız karışmaz silmesenizde bir şey olmaz ama hata yapılabilir.
Ayrıca firma daha önceden plastik ambalaj atıklarının geri dönüşümü hakkında lisans almış ancak şu an o faaliyeti yürütmüyor sadece plastik ambalaj kasalar paletler üretiyor. atıksu yok, gürültü muaf yıldız işaretliler arasında, tehlikeli atık deşarjı yok, Emisyon yok sadece ortam havalandırması için şu an sistem yapılmakta

Çevre izni için başvuru yapmamız gerekli bu aşamada önceki lisansın yüklenmesine gerek var mı? il müdürlüğünden emisyon uygunluk, gürüttü görüşü, atıksu muafiyeti isteyin.
Herhangi bir izin başlığı altına girmediğimiz için emisyon başlığı altında izin başvurusu yapmamız gerekli diye hatırlıyorum doğru mudur ? il müdürlüğünden isteyeceğiniz yazılara gelen cevaplara göre başvuru yaparsınız

Sağolun Yasemin Hanım,

bir diğer konu da biz fabrikada üretimden çıkan fire hurda kasalarımızı paletlerimizi geri dönüştürüp (kırma işlemi) tekrardan hammadde üretiminde kullanıyoruz bunun için lisans almamıza gerek yoktur heralde değil mi? dışardan geri dönüşüm içinherhangi birşey almıyoruz. Birde geri dönüşüm lisansı almak için kapasite raporumuz ve ticaret gazetesinde faaliyetlerimiz ilgili olarak geri dönüşüm belirtilmiş olması gerekir mi ? :( çok acil cevaplara ihtiyacım var :(