• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

GFB Tesis Koordinatları ED-50 UTM

Pınar Esin

Kayıtlı Kullanıcı
Koordinat girişi bölümünde haritadan tesis bulunarak enlem ve boylama ulaşılabiliyor. Ancak GFB başvurusunda istenen ED-50 UTM dilim 1/25.000 ölçekli haritaya ve sağ değer, yukarı değer, dilim numarasına nasıl ulaşabilirim?

Teşekkürler..

İzinlisans bölümünde Arıtma Tesisi bilgileri bölümündeki Tesisin koordinatlarını verebilen ve kayıt edebilen arkadaş varmı acaba? Ne yaptıysam olmadı tesis noktası giğrdiğim halde sürekli "mutlaka enaz bir tesis noktası girmenişz gerekmektedir" hatası veriyor. Yardımlarınızı bekliyorum

arıtma tesisi için 1 nokta yeterlidir. ancak arıtma tesisinden çıkan suyun gideceği hat için en az 2 nokta gerekmektedir.
siz bunu artırabilirsiniz. izin kısmında diğer kısımlarda da aynı işlem yapılması gerekiyor.

@cecey712

Arkadaşlar aynı sıkıntı bende de var bu sorunu nasıl çözebiliriz fikri olan var mı?

öncelikle tesis işlemleri-tesis bilgileri kayıt menüsünden ilgili tesis yanından harita ya tıklayın aşağıdaki Tesis Noktaları Kaydet / Güncelle menüsünden tesis noktası ekleyin

Arkadaşlar merhaba;

Atık su deşarjı konulu çevre izni kapsamında deşarj hattı koordinatlarını sisteme girmeye çalışıyorum.
"1. Kayıt: çizgi şeklinde en az iki nokta belirtilmesi gerekir, düzeltip tekrar deneyin" şeklinde uyarı ekranı çıkıyor.
ben zaten iki tane farklı nokta yazıp kaydet diyorum. bu sorunu nasıl aşabilirim?

Arkadaşlar öncelikle merhaba;

Bu konu başlığında bahsedilen şekilde koordinat bilgilerini bulmaya çalışıyorum. Fakat dilim numarası yok. :( ne yapabilirim fikri olan var mı?

koordinat.PNG

@hatiye_findikci
Sarı Noktalı yere tıklayarak, bulunduğunuz bölgeyi haritadan seçerseniz, Dilim ve dom görünecektir.

@hatiye_findikci
Coğrafi koordinatları girerken seçeceksiniz,Siz utm koordinatları ile ilgili kısımda bunları seçiyorsunuz sanırım.

koordinat dönüşüm programını tekrar yükleyebilme imkanı olan arkadaşlarım var mı acaba? Teşekkürler

Kendime not: Zamanında bu konuda "en iyi cevap" almıştım. Şimdi kalakaldım. Ne oldum değil, ne olacağım demeli ve programı zamanında güzelce kaydetmeliydim:)