• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

GFB Tesis Koordinatları ED-50 UTM

Pınar Esin

Kayıtlı Kullanıcı
Koordinat girişi bölümünde haritadan tesis bulunarak enlem ve boylama ulaşılabiliyor. Ancak GFB başvurusunda istenen ED-50 UTM dilim 1/25.000 ölçekli haritaya ve sağ değer, yukarı değer, dilim numarasına nasıl ulaşabilirim?

Teşekkürler..

@sagapoo

Çok teşekkür ederim, şuan yaptım oldu bir de Pafta(1/25.000 lik harita) bunu nerden bulabilirim peki?

gfb başvurusunda ek 3A formunda koordinatlar elle girilemiyor, haritadan da işaretleme yapilamiyor, bu nedenle bir ilerki adima geçemiyorum. bu durumu yaşayan var mi acaba aranizda?

Bende de aynı sorun uygunluk yazısı başvurusunda istiyor pafta ve dilimi
Koordinatlar ED-50 datumunda UTM dilimleri esasına göre 1/25.000 ölçekli topoğrafik haritalara uygun girilecektir diye bir ibare var nasıl çözümlediğinizi aktarırsanız sevinirim

Aynı durumu yaşadım yakın zamanda ada parsel pafta kısımlarını doldurduktan sonra haritada göstermeden başvuru yaptım diğer sekmeyi de açtı. Bu şekilde aldım uygunluk yazısını. Bir sorun yaşamadım.

arkadaşlar ek-3 a formunda paftayı haritada mı göstermek gerekiyor. ben de harita açılmıyor. pafta alanına sayı mı yazılıyor yada

Harita uygunluk başvurusunda bizde de açılmıyor. Ada, pafta, parsel olarak belirtilen bölüme tapuda yazan değerleri; diğer pafta kısmına 1/25.000 lik haritada geçen pafta numarasını (F21 d3 vb.) yazmalısınız. Tesise ait 1/25.000 lik harita yok ise üstte arkadaşların paylaştığı linklerden tesisin bulunduğu yeri belirlersiniz ve paftayı ona göre yazarsınız.

Yıllık iç tetkik raporundaki Koordinat (UTM) bilgisi kısmına da bu kadar detaylı bilgi vermek gerekir mi?

Hangi verileri yazsak yeterli olur?

Bunu nasıl yazacağım ben şimdi :D Yer yön bilgisi konusunda tam bir fiyaskoyum :D

Ekli dosyalar

• ScreenHunter_03 Jan. 13 10.39.jpg
    ScreenHunter_03 Jan. 13 10.39.jpg
    8.3 KB · Görüntüleme: 58