• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

GFB Tesis Koordinatları ED-50 UTM

Pınar Esin

Kayıtlı Kullanıcı
Koordinat girişi bölümünde haritadan tesis bulunarak enlem ve boylama ulaşılabiliyor. Ancak GFB başvurusunda istenen ED-50 UTM dilim 1/25.000 ölçekli haritaya ve sağ değer, yukarı değer, dilim numarasına nasıl ulaşabilirim?

Teşekkürler..

gfb başvurusunda ek 3A formunda koordinatlar elle girilemiyor, haritadan da işaretleme yapilamiyor, bu nedenle bir ilerki adima geçemiyorum. bu durumu yaşayan var mi acaba aranizda?

Coğrafi koordinatları parsel sorgudan çekip aşağıdaki programdan utm korrdinatlarına dönüştürebilirsiniz
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• KOORDİNAT DÖNÜŞÜM 4.5.rar
    634.8 KB · Görüntüleme: 134
Bakın şöyle bir link var. bu linkte tesisin tapu bilgilerine göre konumunu bulabilirsiniz. Tabi her yer yok. ancak, var ise biraz kurcalayın ve koordinatlar, kml gibi dosyaları rahatlıkla erişebilirsiniz.
kml dosyanızı google earth (reklam aldık ama bedavaya) içerisinde tanımlayın ve orada dom bilgilerine erişebilirsiniz.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Merhaba;
Koordinat dönüşümünü indirdim. Koordinatları yapıştırdıktan sonra UTM olarak herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Nasıl yapabiliriz?

Merhaba @hacer_oguz
utm korrdinatlar sekmesinden dilim,dilim no kısımlarını bulunduğunuz bölgeye göre ayarladıktan sonra ''wgs84 - nokta adı-enlem - boylam bilgilerini TKGM den çekip coğrafi koordinatlara aralarında bir boşluk olacak şekilde ayarlayarak atarsanız çevirmesi lazım

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba 1/25000 lik topoğrafik haritada pafta bulmaya çalışıyorum ama başaramadım yukarıda yazan yerlerden denedim ama benim eksik bir şey yapmamdan kaynaklı sanırım yardımcı olabilir misiniz.

Arkadaşlar Merhaba,

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Arıtma tesisi proje onayı sürecinde Ek-2 yerinde inceleme formu için;

1) Arıtma tesisinin kurulduğu alandan deşarj hattı dahil en son deşarj yapılan noktaya ait koordinatlarının belirtilmesi gerekiyor. O koordinatları belirleyebilirseniz coğrafi olarak değil utm birimine dönüştürülmeli. (Nasıl belirleyebilirim, UTM dönüşümü nasıl yapabilirim) ?

2)1/25000 ve 1/5000 lik mevcut Türkiye geneli topoğrafik haritaları üzerinde tesis yerini göstermelisiniz.

Destekleriniz için teşekkürler.

Merhaba Arkadaşlar,
1/25000'lik harita için Pafta ve Dilim bilgileri daha önce cevaplanmış. İleride bu sayfayı ziyaret edenler için aşağıya diğer sayfayı ekliyorum.
Teşekkürler @Okan Türe

Çevre izni yenileme

Son düzenleme: