• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Gfb Ücreti

Kayıt
3 Aralık 2010
Mesajlar
129
Beğeniler
33
Şehir
Ankara
#1
GFB ÜCRETİ yatırıldıktan sonra dekontu sisteme yüklüyoruz. Tesis sahibi fatura istiyor bunu nerden nasıl alıyoruz bilen varmı
 

ertuncural

CMNet Üyesi
Kayıt
13 Haziran 2009
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#4
dekontu çevre orman il müdürlüğüne götürerek tesis adına faturayı kestiriyoruz. sistemede o faturayı yüklüyoruz.
 
Kayıt
3 Aralık 2010
Mesajlar
129
Beğeniler
33
Şehir
Ankara
#5
ben dekontu yükledim sorunda olmadı il çevre götürüldügü zaman tesis sahibinin istedigi seyi almış olacak yaniiii
 

pinarodabasi

CMNet Üyesi
Kayıt
20 Mart 2011
Mesajlar
44
Beğeniler
9
#6
sisteme dekontu yüklüyorsunuz,dekontu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne götürüp,fatura bilgilerinizle beraber firmanız adına fatura kestiriyorsunuz,bunu da muhasebeye veriyorsunuz.
 
Kayıt
31 Temmuz 2011
Mesajlar
78
Beğeniler
11
#8
gfb ücreti ne kadar arkadaslar nereye yatırılıyor. bununla ılgılı bakanlıgın sıtesıne baktım ancak sayfa hata verıyor..yardımcı olursanız sevınırım.ıyı calısmalar.
 

Tolga Gül

CMNet Üyesi
Kayıt
16 Mart 2012
Mesajlar
130
Beğeniler
130
#16
"Mevcut izin ve lisansların geçerliliği
GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Mevcut işletmeler, bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden önce ilgili mevzuat kapsamında ayrı ayrı almış oldukları izin veya lisanslarından, bu Yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra geçerliliği ilk bitecek olanın süre bitiş tarihinden en az otuz gün önce bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur.
(2) Çevre izin ve lisansları süresiz olanlar ise, bu Yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren en geç iki yıl içerisinde bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur. Ancak bu işletmelerden ilk defada ücret alınmaz.

Şimdi bu durumda GFB başvurusu için ücret ödemek gerekir fakat izin ve/veya lisans için gerekmez diye mi algılayalım. Yoksa GFB izin ve/veya lisansın ön aşamasıdır. Bunda da ücret ödemeye gerek yoktur diye mi algılayalım.
 
Kayıt
14 Haziran 2012
Mesajlar
102
Beğeniler
52
Şehir
Çankaya, Ankara
#17
"Mevcut izin ve lisansların geçerliliği GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Mevcut işletmeler, bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden önce ilgili mevzuat kapsamında ayrı ayrı almış oldukları izin veya lisanslarından, bu Yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra geçerliliği ilk bitecek olanın süre bitiş tarihinden en az otuz gün önce bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur. (2) Çevre izin ve lisansları süresiz olanlar ise, bu Yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren en geç iki yıl içerisinde bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur. Ancak bu işletmelerden ilk defada ücret alınmaz. Şimdi bu durumda GFB başvurusu için ücret ödemek gerekir fakat izin ve/veya lisans için gerekmez diye mi algılayalım. Yoksa GFB izin ve/veya lisansın ön aşamasıdır. Bunda da ücret ödemeye gerek yoktur diye mi algılayalım.
GFB il müdürlüğünden mi yoksa bakanlıktan mı alacaksın. Bu şundan önemli 9. ayda il md. emisyon konulu çevre izin belgesini aldık bir tesisimizin ve kendileri ile görüşmemiz neticesinde herhangi bir bedel ödemedik. 10. ayda da farklı bir tesisimizin aynı konulu çevre izin belgesini bakanlıktan aldık. Bakanlıkla da aynı durumu görüştüğümüzde "en geç iki yıl içinde başvurur" ibaresinden dolayı ve yönetmelik yürürlüğe gireli iki yılı geçtiğinden parayı yatırmamızı istediler. Sonuç olarak bu konuyu belgeyi alacağın kurum ile görüşürsen daha doğru sonuç elde edebilirsin. Önceki izin belgenin süresiz olması koşulu ile tabiki...