• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

GFB ve İzinlisans Belgesi Yenilenmesi Hk. (Firma ve Ünvan Değişikliği)

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar Danışmanlık firmanızın yada GFB almış tesisin (başka firmaya devri gibi) hem ünvan hemde vergi nosu değişikliği varsa bu değişiklik öncelikle vergi dairesinden yapılır, yeni ticaret sicil gazetesi alınır. Daha sonra başvurusu yenilenmesi için İzinlisans Dairesi'ne resmi yazı ile müracaat edilir.

İzinlisans belgesi alan tesis içinde Çevre Görevlisi kullanıcısı ile e-izin sistemine giriş yapılır Tesis İşlemleri>>>İzin ve İzin/lisans Belge Yenileme Başvurusu tıklanarak açılan sayfada bu değişiklik için başvuru yapılır. Yeni ticaret sicil gazetesi ve ünvan değişikliği nedeni ile ödeme belge dekontunun sisteme yüklenmesi istenir.

Yalnızca ünvan değişikliği söz konusu ise ve vergi numarası değişmemişse yine yukarıda belirtilen işlemler gerçekleştirilir,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine danışmanlık firması, çyb yada firmanın kendi kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır, Firma İşlemleri>>>Firma Bilgileri güncelle butonu tıklanarak "firma bilgilerimi güncelle" butonuna basılır, açılan sayfada vergi nosunun yanında "Maliye Bakanlığından Bilgileri Güncelle" butonu tıklanarak firma bilgilerinin en son hali ekrana gelir ve "Kaydet" butonu tıklanarak güncel hali sisteme kaydedilir. Bu değişiklik e-izin portalına doğrudan yansıyacaktır.

Not: "İşletmenin sahibinin veya adının değişmesi halinde, yapılan değişiklik işletmeci tarafından değişikliğin gerçekleştiği tarihten itibaren üç ay içinde yetkili mercie bildirilir. İşletmede çevre izin veya çevre izin ve lisans şartlarında değişiklik yoksa işletmenin çevre izin veya çevre izin ve lisansı, önceki geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla yeniden düzenlenir."

İyi Günler Dilerim.

Arkadaşlar tesisim 2017 Eylül ayında GFB alan bir TAT firmasıdır. Lisans için 15 gün önce başvurduk ve tarafımıza değişen Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliğinden dolayı yeni yönetmeliğe göre tesisi düzenleyin diye cevap verdiler. Bu durum doğrumu sonuçta il müdürlüğü uygunluğunu alarak GFB alan bir tesise yeniden uygunluk alın demek oluyo. Yardımcı olursanız sevinirim...

Aynısı bizimde başımıza geldi. Yeni yönetmelik tarihinden sonra olan tesislere yeni yönetmelik şartlarına göre uygunluk vereceğiz dediler.

@Özkan Baykanoğlu

Eski kullanıcı adı ve şifresiyle devam edeceksiniz. Sadece firma bilgilerini güncellemek için il müdürlüğüne başvuracaksınız(eski firma bilgilerini silip sizin firma bilgilerini kaydederler) . Siz devir almış olduğunuz için bütün lisans bilgileri vs ilk verilen bilgilerde kayıtlı.

@Özkan Baykanoğlu
bakanlık der ki vergi no değişirse yeni kullanıcı adı talep edilmelidir.

@Tarık Can

biz devraldıktan sonra il müdürlüğüne yeni kullanıcı adı için başvuru yaptım. Yeni kullanıcı adı ve şifre geldikten sonra bilgileri kontrol ettim. Bizim adımıza çıkan yeni kullanıcı adı sayfasında lisans bilgileri yoktu. Lisans bilgilerinin olmadığına dair bakanlıkla görüştüm durumu izah ettim beni tekrar il müdürlüğüne yönlendirdiler. İl müdürlüğüne gidip lisansı yeni kullanıcı sayfasında bulamıyorum kayıt işlemleri yapabilirmisiniz onunla ilgili üst yazıyla başvurayım mı dedim ,durumu izlediler sonrasında dedikleri şey şu oldu
"lisansınızı devraldığınız için bütün bilgiler lisans vs ilk verilen kullanıcı adı sayfasında kayıtlı onu değiştiremiyoruz oradan devam edebilirsiniz dediler" firma bilgilerini güncelledik ve aynı kullanıcı adı ile devam ettik iki yıldır sorun çıkmadı ve aylık olarak yaptığım bildirimler onaylanıyor. Sorun çıkmadı bugüne kadar. O yüzden @Özkan Baykanoğlu na öyle dedim. İnşallah halletmiştir.

@Tarık Can , bakanlık ile görüşmenizde mi bu cevabı aldınız, yönetmelikte mi geçiyor?

@mahsunGS yeni kullanıcı adı aldım ve dediğin gibi lisans bilgisine ulaşılamıyor hatası veriyor. Pazartesi il müdürlüğü ile görüşeceğim konuyu. Lisans bilgileri yeni kullanıcı adına geçiş yapılabilirse daha iyi olur.

@Özkan Baykanoğlu

Ben görüştüğümde yeni alınan kullanıcı adına lisans bilgilerini geçiremediler daha doğrusu geçiremeyeceklerini söylediler. Lisans bilgileri ilk verilen kullanıcı adına aitmiş. O yüzden devir aldığımız tesisten kalan kullanıcı adıyla devam ettik yeni almış olduğum kullanıcı adlarını da iptal ettim. Her hangi bir sorun yaşamadım. Fazla uğraştırıcı bir şey değil size kolaylıklar dilerim.

Merhaba arkadaşlar tesiste biyolojik arıtma sistemi mevcut olup denize deşarjı olacak ve GFB si onaylanmış bir tesis için izin belgesi için başvuru yapacağım fakat başvuruyu başlattıktan sonra mı numune için gelecekler yoksa başvurudan önce mi? İzlemem gereken sıra nedir sisteme başvuru için yükleyeceğim belgeler nelerdir??

Merhaba. Sistemden il müdürlüğü başvurusu yaptım yazısı çıktı. Çıkınca farkettim ki eçbsdeki firmanın unvanında hata var yani adres hepsi doğru sehven unvan hatalı. Bende eçbs unvan değişikliği başvurusu yaptım. Peki unvan doğru haline geldikten sonra aldığım il müdürlüğü ne olacak sizce