• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

GFB ve İzinlisans Belgesi Yenilenmesi Hk. (Firma ve Ünvan Değişikliği)

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar Danışmanlık firmanızın yada GFB almış tesisin (başka firmaya devri gibi) hem ünvan hemde vergi nosu değişikliği varsa bu değişiklik öncelikle vergi dairesinden yapılır, yeni ticaret sicil gazetesi alınır. Daha sonra başvurusu yenilenmesi için İzinlisans Dairesi'ne resmi yazı ile müracaat edilir.

İzinlisans belgesi alan tesis içinde Çevre Görevlisi kullanıcısı ile e-izin sistemine giriş yapılır Tesis İşlemleri>>>İzin ve İzin/lisans Belge Yenileme Başvurusu tıklanarak açılan sayfada bu değişiklik için başvuru yapılır. Yeni ticaret sicil gazetesi ve ünvan değişikliği nedeni ile ödeme belge dekontunun sisteme yüklenmesi istenir.

Yalnızca ünvan değişikliği söz konusu ise ve vergi numarası değişmemişse yine yukarıda belirtilen işlemler gerçekleştirilir,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine danışmanlık firması, çyb yada firmanın kendi kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır, Firma İşlemleri>>>Firma Bilgileri güncelle butonu tıklanarak "firma bilgilerimi güncelle" butonuna basılır, açılan sayfada vergi nosunun yanında "Maliye Bakanlığından Bilgileri Güncelle" butonu tıklanarak firma bilgilerinin en son hali ekrana gelir ve "Kaydet" butonu tıklanarak güncel hali sisteme kaydedilir. Bu değişiklik e-izin portalına doğrudan yansıyacaktır.

Not: "İşletmenin sahibinin veya adının değişmesi halinde, yapılan değişiklik işletmeci tarafından değişikliğin gerçekleştiği tarihten itibaren üç ay içinde yetkili mercie bildirilir. İşletmede çevre izin veya çevre izin ve lisans şartlarında değişiklik yoksa işletmenin çevre izin veya çevre izin ve lisansı, önceki geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla yeniden düzenlenir."

İyi Günler Dilerim.

İyi günler öncelikle,

Sorumlu olduğum hastanenin ismi değişmiştir. Bunun için ünvan değişikliği gerekiyormu? eğer gerekiyorsa bunun için ne yapmam lazım? Sorumlu olduğum hastane çed kapsam dışı olarak değerlendirilmiştir. Ayrıca çevre izninden muaftır. Yardımcı olursanız sevinirim..

@Halil Dördü
Merhaba kardeşim, çalıştığın hastanenin ismi degistiyse belgeleri güncellemen gerekir. Il çevre ye dilekce ile basvuru yaparsın ve durumu anlatarak ekine hali hazirdaki ced kapsam dışı ve cevre izni muaf yazılarını koyarsan guncellerler.

@nida33

Ek belgede tekrar taahhütte bulunmadığınızdan yetkili imzası istemez. Sizin kendi imzanız yeterli, hayırlı olsun.

@Halil Dördü

Genel taahhütname isteniyor. Benden SKKY de belirtilen koşullara uyulacağına dair taahhütname istemişlerdi.

Tabi bildirmek gereklidir.il müdürlüğüne dilekçe hazırlayıp durumu anlatarak görüş sormuştum ,dilekçe ekinede eski vergi dairesi yazan kapasite raporu ve yeni vergi dairesi yazan kapasite raporu koymuştum.Çevre izni yenileme işlemine gerek görülmemiştir yazısı gelmişti. İl müdürlüğüne göre de değişebilir tabi.

Arkadaşlar merhaba,
Danışmanlığını yapmış olduğum bir firmamın çevre izin belgesi güncellenecek. Çevre izni hava emisyon ve atık su deşarjı konularında. İl Müdürlüğü nü hallettim. Atıksu numune alma ile ilgili de dilekçe verdim. Yetkililer geldi. Laboratuvar personelleri eşliğinde numune alındı. Bu numunenin analiz raporları çıktıktan sonraki süreç nasıl oluyor ? İzlemem gereken yol nedir? İlk defa böyle bir şey yaptığım için size sormak istedim. Konuyla ilgili dönüş yapabilirseniz sevinirim.

@nil_ayy

3 Tane analiz mi alacaklar 1 adet 24 saatlik mi? Genelde 3 tane alınıyor. Her bir parametre için 3 analizin aritmetik ortalamasını öncelikle başvuru ekranında yazıyorsunuz. Dosya yükleme kısmına geldiğinizde ise tüm analizleri pdf olarak yüklemeniz gerekiyor.

@Cem Yılmaz
Evet 3 tane alacaklar. Benim çevre izni 16.10.2017 tarihinde sona erecek. Yani 16 Nisan a kadar başvuru yapmam gerekiyor. Bu durumda yetişmeyecek sanırım :(

@nil_ayy

16 Nisan'a kadar başvuruyu sistem üzerinden başlatmanız gerekiyor. 6 Aylık süreçte de istediği dosyaları yüklemeniz gerekiyor. Korkmanıza gerek yok, başvurunuzu 16 Nisan gelmeden başlatın.

@nil_ayy

Başvuruyu başlattıktan sonra dosyaları yüklemeniz için 6 ay süreniz olacak. Raporların 6 ay içerisinde çıkıp size iletileceğini tahmin ediyorum :)