Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GFB ve Kapasite Artışı..

Konu, 'ARŞİV' kısmında demirmemet tarafından paylaşıldı.

 1. demirmemet

  demirmemet CMNet Üyesi

  arkadaşlar danışmanlığını yaptığım bir hazır beton tesisi için GFB aldım. Ancak tesis yetkilileri kapasite artışı yapmak istiyor. Bu durumda Çevre İzin süreci tamamlanmadan ÇED almamız gerekecek ilk durumda başvuru yaptığımız evraklardan kapsite raporu ve ÇED belgesi değişmesi gerekmektedir.(mevcut başvuruda ÇED muafiyet yazısı yüklenmişti). Bu durumda ÇED belgesini aldıktan sonra Mevcut Geçici Faaliyet Belgesini mi iptal etmem gerekir veya buna benzer bir durumla karşılaşan arkadaşlar varsa nasıl bir çözüm bulmuştur. paylaşırsanız sevinirim....
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Durumla ilgili müdürlüğe görüş soran bir yazı isteyin bence. Büyük ihtimalle GFB yeniden başlatın denilecektir eğer belgeler değişiyor ve kapasite yönetmelikte geçen sınırı aşıyorsa. Ancak yine de görüş yazısı istemeniz daha açıklayıcı olacaktır.
   
 3. Erman Şenyürek

  Erman Şenyürek CMNet Üyesi

  ÇKAGİLHY Madde 10 4. bendin ç fıkrasına ve Madde 10 5. bende bakmanı öneririm. İşletmenin kapasite artışını mevcut durumla kıyasla kaç katına çıkartmak istiyor. Bu hususlara göre hareket edebilirsin.

  İzin/Lisans sürecini başlatman için geçerli kaç günün kaldığı önemlidir. Seçme eleme kriterleri kapsamında ÇED Yönetmeliği Ek-2 kapsamında mı ÇED başvurusunda bulunulacak yoksa Ek-1 kapsamında mı başvuruda bulunulacaktır. Süre bazında değerlendirme yapman açısından kendine ait bir planlama yapabilirsin.

  GFB başvurusunda bulunduğun İzin konularında, kapasite artışından dolayı bir değişiklik yaşanıp yaşanmayacağı irdelemen lazım.

  Sistem Geçici Faaliyet Belgesi Başvurusunun Yenilenmesi konusunda sana izin verecektir. İşletmenin bağlı bulunduğu İl Çevre yetkilileri ile görüşmeni öneririm. Ayrıca Bakanlığı arayarak konu ile ilgili bilgi almanı şiddetle tavsiye ederim.

  Benzer bir durumla bende karşı karşıyayım. GFB yenilenmesi için başvuru yapacağım. İşletmenin yakıtı değişti.
   
 4. demirmemet

  demirmemet CMNet Üyesi

  GFB başvurusunda bulunduğun İzin konularında, kapasite artışından dolayı yaklaşık iki karttan fazla artış yapılması planlanmakta. Bende GFB nin yenilenmesi kanısındayım. Bildiğim kadarıyla bakanlıkta bununla ilgili il müdürlüklerine "izin/lisasn iptali" ve "Unvan değişikliği" ile ilgili sitemde değişiklik yapmaları için il çevre çalışanlarının sitemlerinde bu uygulamayı faaliyete geçirdiklerini öğrendim. ben yinede bakanlıkla görüşüp ordan doğru bilgiyi almaya çalışacam..
  teşekkür ederim arkadaşlar.
   
 5. aldığınız cevabı burdan paylaşırmısınız
   
 6. Hilal Birkan

  Hilal Birkan CMNet Üyesi

  Bu konuda daha önce biz de ikilemde kaldık, sonra Bakanlıkla görüşmemizde şöyle bir sonuç ortaya çıktı :
  Tesise alınacak GFB yada çevre izin / lisansı tesisin o günkü durumu için alınır. Siz çevre izin başvurunuzu yapıp çevre izin belgenizi aldıktan sonra, eğer tesiste bir değişiklik (kapasite artışı/ yakıt değişikliği vb) varsa çevre izninizi değişik duruma ilişkin yenileme müracaatında bulunarak gerekli belgelerinizi (ÇED kararı, kapasite raporu gibi) sisteme yükleyebilirsiniz.
  Nitekim tesisin kapasite artışına ya da yada ilave tesis kurulmasına yönelik devam eden ÇED süreci olabilir, bu süreç çevre izin başvuru sürecini etkilemez.
  Saygılar,
   
  Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...