• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Göksu deresi yağmursuyu hattı projesi

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Örnek projelere başlayalım dedik. Ekte Göksu Deresinin Yağmursuyu hattı Projesini bulabilirsiniz.
İnceleyin bir sıkıntı olursa bilgimiz dahilinde yardımcı oluruz.

Ekli dosyalar

• Göksu Deresi Yağmursuyu.rar
    335.3 KB · Görüntüleme: 218
paylaşımınız için teşekkurler.. bende 4.1 de yapmış oldugum su temini ve kanalizasyon projemi paylaşıyım ;)

Tabi ki Can bey memnun oluruz. fakat uygulaması olmayan okullarda yaptığımız projeler Çevre Mühendisliği Dersleri adlı bölüme lütfen :)

peki oraya ekliyim.. zaten yapmış oldugum proje Türkiyede sadece marmara üniversitesi ve süleyman demirel üniversitesinde çevre mühendislerine veriliyor.mevcut durumda inşaat mühendislerinin ilgi alanında daha çok.çevre mühendsilerinin projelerde yetersiz görülmesi de bu sebebten..sadece 2 üniversitede projenın yaptırılması cok garip :(

Ders olarak mı sadece bu üniversitelerde veriliyor. Bizde aldık bu dersleride. Ayrıca emin olun inşaat mühendisleri artık bu işle ilgilenmiyor, ilgilenmek istemiyor. Bu yüzden önünüz açık bu konuda.

dersler veriliyor fakat , proje yaptırılmıyor diye biliyorum.. gerçek pafta alıp kuyu isle içe atık yagmur suyu hesapları tabloları ve çizimleri yaptırılıyor mu acaba bilginiz varmı bu konuda? 3 ders aldım ve son olarak bu yılın ilk dönemi pojesini yaptım ..

Biz yaptık dediklerinizi fakat okuladaki yaptığımız şekilde gerçekte bir projeyi zor yaparız.
Okulların piyasaya uyması gerek bence.

Bu konuyu Eğitim Sorunları adlı başlığa açarsanız iyi olur. Orada daha geniş bir tartışma yapalım. herkesin katılımıyla.
Forumdaki hocalarımızda sesimizi duyarlar eminim.

haklısınız konuyu açalım ordan dvm edelim Fatih bey

@Fatih Özcan

Fatih bey yapmış oldugunuz su temini-kanalizasyon projenizi paylaşırmsınız? bi karşılaştırma yapmak istiyorum.Çevre mühendisliği dersleri bölümünde paylaşalım, sonra tartışmamıza ordan devam edelim..