• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gönüllü stajyer

İlknur Karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba ben Kocaeli Üniversitesi 1.sınıf öğrencisiyim . 2018 de gönüllü olarak yaz stajı yapmayı düşünüyorum :) İstanbul ve Kocaeli de nerelerde yapabilirim ? Gönüllü stajyerliğin yararı zararı nedir :D önerilerinizi yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim. Nuh çimento İzaydaş gibi yerlerde yapmak için illaki torpil mi gerekiyor bunuda çok merak ediyorum . :/

@İlknur Karaca
yararı daha fazla olacaktır tabiki de ama staj yaparken sigorta olmak zorunda kurumlar yada şirketler kolay kolay bunun altına girmezler olaki bir olay da sigorta olmamsı durumunda mesuliyet fazladır ondan tanıdık bir yer bulup yaparsan yardımcı olabilirler ama sahsetmiş olduğun kurumsal yerler pek sıcak bakmayabilirler torpil de pek sanmıyorum büyük yere rağbet olur o zaman belki işe yarar ama farklı alanlarda da yapabilirsin ..

Umudunu kırmak istemem ama bende istemiştim:kötü: olmuyor dediği gibi arkadaşın sigorta olmadığı için nasıl olabilir bir danışmanlık tanıdığın yer varsa eğer yanlarında çalışır vaziyette değilde iş öğrenmek aşina olmak için katılabilirsin yada buna benzer bir yerde ama bunu istemen de çok güzel inşallah bulabilirsin canım :) @İlknur Karaca

@Ferhat Elçi cevabınız için teşekkür ederim dikkat edeceğim. Farklı alanlarda yapabilirsiniz demişsiniz mesela örnek verebilirmisiniz :)

@Bora Yerlikaya 1 ay kadar ya da normal bir stajyer öğrenci ne kadar zaman yapıyorsa :) amacım kendime bir şeyler katmak ilerde bunun yararlarını görebilmek. Her şeyi iş verenden beklememek. :)

@surmene1967 ahhahaha :) teşekkür ederim . Kendime birşeyler katmayı seviyorum :)

@İNCİ Sadece istemekle olmuyor üstüne gidersem olabilir belki :harika:Hiç tanıdığım yok maalesef. Birazda ondan korkuyorum ya zateeen :asik:

Üniversiten hangisi bilmiyorum ama çoğu öğretim görevlisinin tübitak projesi vardır ve yazları da okulda kalıp lab da duracak öğrenciye ihtiyacı vardır tavsiyem atık sucu yada temiz sucu hocan kimse yakasına yapış kendini yanına aldır ve okulun bitene kadar o konuda uzmanlaş okul bitince de inatla o alanda iş ara
Avantajı da çok olur çoğu hoca aynı labı kullanır hepsinden bir şeyler kaparsın yıl sonunda da notlarına yansır ;);)

yararı bilgi ve tecrübedir. Zararı olası iş kazası durumları, başarısızlıkta özgüven kaybı, kötü bir staj yeri durumunda yaz tatilinin çöpe gitmesi gibi şeylerdir. Yani tedbirli ve bilinçli olmazsan olmayacak olan bir durum. Sigorta konusunda kendi sigortanı kendin ödeyebilirsin.

Danışmanlıkta sınırları zorla, en kötü evrak işçiliği yaptırırlar sana olsun :) zaten işe girince de aynısını yapacaksın.
Atık beyanı nedir, uatf nedir, çevre mühendisleri nasıl çalışır, ufak tefek kapsan da çok faydalı olur.
Hocalarından rica et.Öğrencilerinden danışmanlık firması olanlar mutlaka vardır.Bedava çalışan daha ne olsun :)

@TAÇ kocaeli üniversitesindeyim tavsiyeniz için teşekkür ederim sağolun

@Ferhat Elçi yazlarım çok boş geçiyor mutlaka araştıracağım sağolun :) teşekkür ederim

@Gülay sizde mi kocaelidesiniz :) kocaelide fabrika çok aaavantajım çok ama yinede insan kendne bişeyler katmak istiyor . gelişime gelişmeye çok açığım :) ne öğrensem kar

@İlknur Karaca fabrikadadansa danışmanlık firması derim, arıtması olan bir fabrika olursa belki ama artık çoğu osb arıtmasına veriyor, beyan dönemi değil, staj sürecinde öğreneceğin ancak atık gönderimi, aylık değerlendirme raporu vb. rutin işler.Danışmanlıkta izin lisans süreçlerine dahil olursun.

arkadaşlar şimdi staj dönemlerinde üniversiteler şirketler adına sigortalarınızı yatırıyor. stajer olarak çalıştığınız yere külfet olmuyorsunuz.

ben 2 kere staj yaptım ikisinde de üniversite yaptı sigortamı. Şuan danışmanlık şirketinde çalışıyorum 2 tane stajer var onlarınkinide üniversite yapıyormuş. @İlknur Karaca

ben keyfi olarak kaldım işsiz. ama piyasa da başlangıç olarak yaşadığınız yerlere göre değişerek maaş düşük oluyor. ama siz kocaeli tarafında çok rahat iş bulursunuz ve stajı danışmanlık şirketi bularak yapın ilerde o staj size iş getirecektir. oradaki insanlar size iş bulma konusunda yardımcı olacaklardır emin olun

Üniversitem çok iyi Allah'a şükür hocalarım çok ilgili fakat ben kendime dair tek başıma bir şeyler katma çabasındayım . Geçen dönem arkadaşlarımdan hiçbirinin haberleri olmadığı kongreye , seminere , konuşmalara falan katılım . Bu mesleği sevme çabasına giriştim. Çok olumsuz şeyler duydum yinede tercihimin son gecesi saat 23.59 da yazdım kazandım . Artık her şey pozitif olsun istiyorum. Şimdi ortalamam yüksek çift anadal da başvurucam kısmet olursa . İnşallah bulabilirsem seviniceem cidden . @vahdet uluyol