• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hacettepe çevre mühendisliği

Sblsrr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
K
Merhabalar... sitenize bilgi amaçlı yeni üye oldum.. üniversite sınavına girdim ve hacettepe cevre mühendisliğini yazmayı düşünüyorum. Hacettepe'den mezun olan birinin fikirlerini almak istiyorum veya okuyan yazabilirse cok sevinirim tesekkurler :)

illa çevre adına birşeyler yapmak istiyorum diyorsan kimya mühendisliği okumanı tavsiye ederim hem daha geniş bilgiye sahipler.
çevre mühendisi piyasa da sadece denetler çok az sayıda çevre mühendisi hiç bir belge kullanmadan diplomasıyla proje geliştirebilmekte şuan.
ya da durumun müsaitse özel üniversitede okuyabilirsin.

Özel okul ne katkı sağlayacak ki... hacettepe'nin kötü bi üniversite olduğunu düşünmüyorum kimya mühendisliği orda tutuyor

çok iyi özel üniversiteler mevcut bugün türkiye de en iyi üniversite zaten koç üniversitesidir.
yine de senin kendi kararın.

ama tabi ki benim dönemimden iş bulamayan kız yok genelde erkekler biraz zorlanıyor askerlik yüzünden.

Ankarada okumak istiyorum aslında.. burda da özel olarak Bilkent iyi ama ucretlileri bile mf alanında puanı cok yüksek... bir de ben devlet degil de özel sektörde ilerlemek istiyorum ona göre bi meslek arıyorum o yüzden :)

Merhaba,
Ben Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans yapıyorum. Hacettepe üniversitesinde yıllardır lisansüstü düzeyinde çevre mühendisliği eğitimi verilmekteydi. Son 2 yıldır da lisans düzeyinde eğitim verilmeye başlandı. Akademik personel olarak oldukça iyi seviyede hepsi alanında uzman ve deneyimliler. Öğretmeyi seven ve bundan keyif alan insanlar. Kampüs olarak ortalamanın oldukça üzerinde ama tabi bir ODTÜ değil :) Çevre Mühendisliği tercihi hakkında da yorum yapmadan geçemeyeceğim. Evet zor, sıkıntılar çok ama maalesef ülkemizde sıkıntısı olmayan bir mühendislik dalı yok. Ben mesleğimi severek yapıyorum. Eğer ilgin varsa pişman olmazsın. Hangi meslek dalında olursan ol kendini geliştirmez ve ortalamanın altında biri olursan maddi veya manevi bir beklenti içine girmemek lazım.

mühendislik okuyacaksan illa bence bilgisayar ya da endüstri mühendisliği. Ben çok küçümserdim endüstri mühendisliğini ne yapacaklar diye ama bizden daha kolay iş buluyorlar. Kendi bölümümün mühendislerine bu ülke de saygı yok ve değer verilmiyor maalesef

kendi işine yapamayan mezunlar derneğiyiz. Zaten okurken de bize kendi işimizi öğretmediler ki.. varsa yoksa su.. sonra çoğumuz atıkçı, danışman olduk. ve de maalesef iş güvenliği uzmanı. ben çalıştığım fabrikada çevre ve isg olarak çalışıyorum. ama iş güvenliği ne alaka dersen, mecbursun. diğer türlü iş görüşmesine bile çağırmıyorlar. seni çevre mühendisi olduğun için değil iş güvenliği uzmanı olduğun için alıyorlar. ben zamanında biyoloji okusaydım yine burada olabilirdim. bir de üstüne çed te 5b olurdum.( en aranılan kişilerden).
şuan tam kariyerimde yükselme döneminde öğretmenlik formasyon araştıyorum. kendimi kötü hissediyorum gerçekten. ama okurken bu değildi hayallerimiz tabiki de .
mesleğini sevenlere saygım sonsuz, ama bizi hale getirenler utansın diyorum maalesef..=)

İkinci işime çevre danışmanı olarak başladım henüz tecrübem yok ziyaret ettiğim yerlerde çalışanlar hayranlıkla bakıyor bana.. Mahalledeki fırıncının oğlu abi mühendis olmak için çok çalıştın mı dedi.. Belliki mühendis olmak istiyor.. Bu çoçuğun kazancı bile marketteki kasiyerin şöforüb kazancı beninkinden çok :) çevrem maaşı duyunca koskacaman mühendissin bu maaşı nasıl kabul ettin diyorlar çalışsam bi türlü çalışmasam olmuyo tecrübe edindikçe tabiki maaş artar ama oda sınırlı.. Bir yerden sonra yerine daha az maaş isteyeni bulurlar memlekette işsiz mühendis mi yok..

tahmin ettiğim gibi ya hacetepe inglizce çevre mühendisliği,ya da ankara ingilizzce veterinerlik yazmayi düşünüyorum fakat işimde ilerleyip iyi yerlere gelip iyi maaşlar alabileceğim bi iş olmasını istiyorum... çevre yazmamalı mıyım şimdi..