• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hacettepe çevre mühendisliği

Sblsrr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
K
Merhabalar... sitenize bilgi amaçlı yeni üye oldum.. üniversite sınavına girdim ve hacettepe cevre mühendisliğini yazmayı düşünüyorum. Hacettepe'den mezun olan birinin fikirlerini almak istiyorum veya okuyan yazabilirse cok sevinirim tesekkurler :)

Ders içeriğinin bana yakın olduğunu düşündüm... yazmalı miyim henüz bi karar veremedim bu yüzden öneri için siteye üye oldum

O zaman ben kendi fikrimi söyleyeyim yazma .4 yil sonrası ne okur bilinmez ama ben çok şeyin değişeceğini düşünmüyorum. Kpss ile atamasi yok özel sektör de bir sürü belge istiyor ve senden birden fazla belge ile asgari ücrete çalışmanı istiyor
Mezun olduğun üniversitenin hiçbir anlamı yok çevre Mühendisliğinde teknik üniversite mezunu olman da sana stajlarin için arti olabilir
Başka meslek dallarına yönelmeni tavsiye ederim
Mesleğimi zin bir önemi var ama günümüz Türkiye'sinde yok malesef

Evet gerçekten önemli.bir meslek küresel kirliliğin yoğunlaştığı bi dönemde... Ankarada kalmak istiyorum puan araligimda kimya, çevre , gıda , geomatik, şehir ve bölge planlama gibi bölümler var cevre mantıklı gibi gelmişti tesekkurler fikriniz için :)

ben de birkaç şey yazayım dedim, 12 senelik çevre mühendisiyim, yüksek lisansta yaptım, özelde ve devlette çalıştım, 1,5 yıldır işsizim
iş arıyorum. önceden bizim mesleği çok savunur söz söyletmezdim. aslında çok seviyorum çok güzel önemli bir meslek ama bizim gibi gelişmemiş ülkelerde çevrenin hiçbir önemi yok. bundan yıllar öncesine dönebilsem sağlık memurlugu, insan kaynakları, diyetisyenlik, gibi bölümler okur hiç işsiz kalmazdım. dünyaya yeniden gelsem asla çevre mühendisi olmazdım. ancak avrupada değerli türkiyede değil maalesef...yine de hayat ve seçimler sizin...

En iyisini istiyorsan inşaat sektörü ve sağlık sektörü hiç bitmeyecek hemşirelik ebelik yaz 65 le ataniyor lar 4 sene sonra olsun olsun 75 o kadar diyorum

En iyisini istiyorsan inşaat sektörü ve sağlık sektörü hiç bitmeyecek hemşirelik ebelik yaz 65 le ataniyor lar 4 sene sonra olsun olsun 75 o kadar diyorum

Öncelikle sizin için hayırlısı olsun. Arkadaşlarımın yazdıklarından bazılarına katılmıyorum. Evet kamu sektöründe kadrolarımız oldukça az. Fakat bu meslek kendi geliştirmen ile yol kat edebileceğin bir meslek. Hacettepe Üni. iyi bir üniversite ve buradan donanımlı bir şekilde mezun olduğun zaman aranan biri haline gelmen kuvvetle muhtemel. Bir çok arkadaşım mezun olduktan sonra ilk iş olarak kurumsal firmalarda işe başladı. Ayrıca hangi bölümü seçersen seç bizden istenilen bir çok yetkinlik diğer mesleklerde de istenecek. Kimse sanmasın ki gidip inşaat mühendisliğinden bir şekilde düz mezun olunca tüm işler sizi bekliyor. Maalesef günümüzde emek sarf etmeden iyi yerlere gelinmiyor. Saygılarımla.

Okurken çok severek okuduğum bir bölümdü çevre , çünkü kimya ve biyoloji ağırlıkta idi , çalışma hayatında ise kendinize bir çok belge , eğitim , nitelik ekleyerek elbette iş bulursunuz ancak , hiç bir zaman sadece Çevre mühendisi olarak çalışamazsınız. Örneğin ben atık yönetimi sektöründeyim hemen hemen her iş isteniyor(patronun özel işleri dahil ) , kurumsal bir firmada ise çevrenin yanında Kalite ve İş güvenliği işlerine de bakacaksınız , Çevre mühendisi olmadan kaliteci ve iş güvenliği uzmanı da olunabildiğine göre , Daha Saygın bir meslek seçmenizi öneririm , naçizane :)

Tahmini puan araligimda, gıda, geomatik, kimya , nukleer enerji mühendisliği hacettepede , odtude ise jeoloji ve maden mühendisliği tutma ihtimali var siz ne onerirsiniz bu aşamalardan geçmiş kişiler olarak :) (veterinerlik de tutuyor fakat yapabilecegimden emin değilim )