• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hakkımızı arayalım

Burak Dumlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Albayrak Erzurum Şeker Fabrikası
Arkadaşlar. Bu yeni yönetmeliğin çevre mühendisliği mesleğine darbe vurduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili başvurular yapmamız gerekiyor. Ben dünden beri mail, tweet atmadığım yer kalmadı ama bu bir iki kişinin çabasıyla olmaz. toplu olarak tepkimizi göstermeliyiz. Sizlerden ricam yazabildiğiniz kadar yazı yazın mail atın bakanlığa mektup yazın odaya dava açması için baskı yapın. biz bizim hakkımızı savunmadıkça kimse bizim hakkımızı savunmaz. benim gördüğüm haksızlıkları aşağıda maddelerle yazıyorum sizin belirlediğiniz eksiklikler varsa sizde yazın.

1- Çevre görevliliği sertifikasıyla çevre mühendisliği mesleği diğer mesleklerle aynı kategoriye konulmuştur. Çevre görevliliği değil çevre mühendisliği olması lazım

2- Başka mesleklerde ek olarak çalışmamız engellendi. bunu yapmalarını bir nebze anlıyorum. ama bunu yapıyorsan maaşlarımızı da düzenleyen önlemler konula bilirdi. bunu hem ÇMO sı yapabilir hem bakanlık yapabilir. Bunu yapmak odadakilerin işine gelmiyorsa, oda yönetimi görevini yapamamaktadır. Yeni yönetim için el birliği yapmamız gerekiyor.

Hakkımızı arayan her türlü hareket, destek, eylem ayakta alkışlanmayı hak ediyor. Yeri geldiğinde eleştiri yapıyoruz ama yeri geldiğinde de teşekkür etmeyi bilmeyiz. ÇMO bu hareketinden dolayı teşekkür ediyorum.